sobota 11 lipca 2020

Benedykta, Kariny, Olgi

reklama

NIK stwierdził nieprawidłowości w turkowskim szpitalu

NIK stwierdził nieprawidłowości w turkowskim szpitalu - foto: fotolia.com
foto: fotolia.com 

Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła nieprawidłowości związane funkcjonowaniem systemu unieszkodliwiania odpadów medycznych w turkowskim szpitalu. Poza Turkiem kontrola przeprowadzana była w innych wielkopolskich podmiotach leczniczych.

W wyniku kontroli przeprowadzonej przez NIK w 2014 r. w 6 szpitalach stwierdzono, że system unieszkodliwiania odpadów medycznych w Wielkopolsce nie funkcjonuje prawidłowo. Do szczególnej skali zaniedbań doszło w szpitalach: w Gostyniu, Ostrzeszowie, Środzie Wielkopolskiej oraz w Turku.

reklama

- Istotne nieprawidłowości dotyczyły postępowania z odpadami medycznymi zarówno na etapie ich segregowania i magazynowania, jak i ewidencjonowania oraz wywiązywania się z obowiązków sprawozdawczych - informuje NIK wskazując na 6 kontrolowanych w Wielkopolsce szpitali.

W turkowskiej lecznicy nie zapewniono bezpiecznego przechowywania wykorzystywanego kontenera na odpady medyczne, a worki na odpady medyczne były niewłaściwie oznakowane. Ponadto na stronie NIK czytamy, że w szpitalu w Turku - mimo ustawowego zakazu - dopuszczono do unieszkodliwiania odpadów poza obszarem województwa wielkopolskiego.

- W związku z wystąpieniem nieprawidłowości w podmiotach leczniczych w: Gostyniu, Turku i Wolsztynie, Delegatura NIK w Poznaniu skierowała pięć zawiadomień o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia wykroczeń do Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska – czytamy na stronie NIK.

źródło: nik.gov.pl / md

 

Podobne artykuły

Dziewięć nowych zakażeń i druga ofiara...

Dziewięć nowych zakażeń i druga ofiara koronawirusa...

z dzisiaj
Wiceminister zdrowia wizytował w Starostwie...

Wiceminister zdrowia wizytował w Starostwie...

9 czerw.
Nowe stacjonarno-mobilne respiratory już w...

Nowe stacjonarno-mobilne respiratory już w szpitalu

25 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama