wtorek 15 czerwca 2021

Jolanty, Lotara, Wita

21°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Słodków: 60 000 zł strat. To efekt pożaru w świetlicy

Słodków: 60 000 zł strat. To efekt pożaru w świetlicy
 

W piątek 5 maja płomienie pojawiły się w świetlicy w Słodkowie. O skali zniszczeń mówił podczas XXXIV sesji Rady Gminy Turek wójt Karol Mikołajczyk. – Straty szacujemy wstępnie na 50 000 - 60 000 zł – informował wójt.

Gwoli przypomnienia - do pożaru w świetlicy, będącej zarazem remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Słodkowie, doszło w piątek ok. godz. 8:00, gdy w budynku trwały przygotowania do okolicznościowej imprezy. W akcji gaszenia wzięli udział strażacy KP PSP w Turku, a także druhowie z terenu gminy Turek. Butle z gazem usunięto z budynku i schłodzono wodą. Z pomieszczenia kuchennego usunięto też spaloną kuchenkę i pozostałe, zniszczone przez płomienie wyposażenie.

Do tematu pożaru nawiązał podczas poniedziałkowej sesji wójt Mikołajczyk. Włodarz gminy Turek przyznał, że budynek dość mocno ucierpiał. – Właściwie cała kuchnia została zniszczona. Mówię o zniszczeniach budowlanych, jak i wyposażenia kuchni oraz zaplecza. Również główna sala została osmolona dymem. Straty szacujemy wstępnie na 50 000 - 60 000 zł. Na szczęście budynek był ubezpieczony. (…) Tak czy owak szkoda tej pracy, którą włożyli w świetlicę mieszkańcy Słodkowa i Słodkowa Kolonii – mówił wójt dodając, że trwają właśnie rozmowy z firmą ubezpieczeniową. Później przyjdzie czas na przywrócenie świetlicy do użytku.

Zdaniem wójta najważniejsze jest to, że nie doszło do tragedii i nikt nie doznał poważnych uszkodzeń ciała.

AW

Słodków: 60 000 zł strat. To efekt pożaru w świetlicy

Podobne artykuły

Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną...

Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną prędkością...

26 maj.
Wideo: Wybuch butli z gazem na Wyszyńskiego....

Wideo: Wybuch butli z gazem na Wyszyńskiego. Trzy...

29-09-2020
Medale dla UKS Sprinter Słodków na...

Medale dla UKS Sprinter Słodków na Mistrzostwach...

23-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama