poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Koncerty i imprezy. Sprawdź co będzie się działo przez najbliższe dni!

Koncerty i imprezy. Sprawdź co będzie się działo przez najbliższe dni! - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Już niebawem czeka nas kilka ciekawych wydarzeń kulturalnych. Poniżej przedstawiamy zestawienie koncertów i imprez plenerowych w naszym powiecie.

Stand-up w pubie mixTura, Kaliska 47, 27 maja

27 maja na turkowian czekają dwie godziny doskonałej zabawy w pubie mixTura. Dwóch komików, Grzegorz Dolniak oraz Mieszko Minkiewicz, w swoich solowych programach zabierze nas w stendapową podróż bez trzymanki!

reklama

XIV Dni Malanowa, 27-28 maja

Warto zarezerwować sobie sporo czasu na ostatni weekend maja. Powód jest jasny – XIV Dni Malanowa, które zapewnią wiele atrakcji. W sobotę 27 maja, po godz. 17:00, będziemy świadkami podsumowania sezonu Gminnej Ligi Piłki Nożnej. Później przyjdzie czas występów lokalnych artystów. Nie zabraknie też konkurencji sportowych. O 20:30 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, znany i lubiany wokalista oraz tancerz Stefano Terrazzino. W niedzielę 28 maja w Malanowie zjawią się Piersi z Adam "Asanem" Asanovem na czele. Koncert Piersi poprzedzą występy miejscowych wokalistów i zespołów, zmagania sportowe, pokazy karateków. Dla mieszkańców Malanowa i okolic zagra też kapela Góralska Hora.

Dni Tuliszkowa, 27-28 maja

Dni Tuliszkowa to dwa popołudnia i wieczory pełne emocji. Świętowanie rozpocznie się w sobotę 27 maja. Wtedy to publiczności zaprezentują się artyści z naszego regionu, w ramach wydarzenia Scena Młodych. Jedną z gwiazd wieczoru będzie Z.B.U.K.U, raper znany publiczności za sprawą takich utworów, jak „Do końca”, „Witam Cię w Polsce”, „Torreador bitów”. Gdy Z.B.U.K.U zakończy swój występ, na scenie pojawi się Jamal – twórca muzyki z pogranicza reggae i dancehall. „DEFTO”, „Peron”, Policeman” - któż z nas nie zna tych przebojów? Niedziela tradycyjnie obfituje w atrakcje dla całych rodzin. Wtedy to na stadionie odbywa się festyn, gwarantujący atrakcje dla najmłodszych. Ponadto uczestnicy Dni Tuliszkowa smakują specjały przygotowane przez poszczególne sołectwa, biorą udział w rozmaitych konkursach. Oczywiście wszyscy czekają też na występy gwiazd muzyki. W niedzielę, o godz. 21:30, na scenie w Tuliszkowie pojawi się MIG – popularna grupa, grająca muzykę disco polo. Wcześniej, o godz. 20:00, dla publiczności zagra Kasztelańska Kapela.

IV Bieg Wyszyńska Dziesiątka, 27 maja, godz. 13:00-20:00

Czwarta już edycja imprezy dla miłośników biegów długodystansowych - Wyszyńskiej Dziesiątki - odbędzie się w sobotę 27 maja. Do udziału w zmaganiach zachęcają: Klub Baszta Wyszyna, Urząd Gminy Władysławów, Szkoła Podstawowa w Wyszynie, OSP Wyszyna oraz Starostwo Powiatowe w Turku. Zawodnicy będą mieli do wyboru rozmaite dystanse. Dłuższy, mający 10 km, zaliczany jest do Grand Prix Wielkopolski Wschodniej w Biegach. Dla osób rozpoczynających bieganie przygotowany jest bieg na krótszym dystansie 3 km. Ponadto odbędzie się również marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Wcześniej odbędą się biegi młodzieżowe. Szczegóły na plakacie.

reklama

Zawody sportowo-pożarnicze, Stadion 1000-lecia, 28 maja, godz. 9:00

W niedzielny poranek odbędą się zawody sportowo-pożarnicze miejskich zastępów OSP. Zapraszamy wszystkich do wspierania naszych dzielnych ochotników w ich zmaganiach.

Dzień Dziecka i Rodziny, Stadion 1000-lecia w Turku, 28 maja, godz. 13:00

W najbliższą niedzielę, na Stadionie 1000-lecia w Turku odbędzie się kolejny Dzień Dziecka i Rodziny. Na naszych milusińskich czeka moc darmowych atrakcji: dmuchańce, Miasteczko Służb Ratunkowych, malowanie twarzy, samochody ciężarowe i maszyny rolnicze, artystyczne oraz wiele innych.

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem, MBP w Turku, 29 maja, 17:00

Już 29 maja nasze miasto odwiedzi jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej fantastyki – Andrzej Pilipiuk. Z autorem słynnej serii o Jakubie Wędrowyczu spotkać się będzie można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku o godz. 17.00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Fantastyczny Turek”.

Podobne artykuły

Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na...

Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na stadionie...

04-06-2019
Dzień Dziecka i Rodziny w Turku pełen uśmiechu...

Dzień Dziecka i Rodziny w Turku pełen uśmiechu i...

02-06-2019
Mega imprezowy Dzień Dziecka i Rodziny. Już w...

Mega imprezowy Dzień Dziecka i Rodziny. Już w...

30-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama