wtorek 01 grudnia 2020

Blanki, Edmunda, Eligiusza

reklama

Wideo: Uczniowie ZSR finalistami projektu Goethe Institut

Wideo: Uczniowie ZSR finalistami projektu Goethe Institut
 

Uczniowie ZSR w Kaczkach Średnich w ramach projektu: „Niemiecki ma Klasę“/ „Deutsch hat Klasse“ prowadzonego przez Goethe Institut w Warszawie, przez sześć miesięcy zmieniali aranżację sali językowej, która ułatwi i umili im naukę. Trud uczniów został dostrzeżony przez ekspertów Goethe Institut i tak spośród 96 szkół z całej Polski grupa projektowa z Kaczek Średnich znalazła się w ścisłej „trójce” najlepszych w kategorii: PIERWSZY UDZIAŁ SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE.

Gala wręczenia nagród odbyła się 1 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie z udziałem ambasadora Niemiec pan Rolf Nikel oraz konsulem generalnym w Gdańsku pani Cornelia Pieper.

reklama

Wyróżnienie uczniowie w raz z panem dyrektorem Krzysztofem Świerkiem i opiekunem projektu panią Agnieszką Szymańską otrzymali z rąk ambasadora Niemiec Rudolfa Nikela, dyrektora Goethe Institut Christopha Bartmanna oraz zastępcy dyrektora Instytutu Urlike Würz.

Oprócz uroczystej gali grupa finalistów „Deutsch hat Klasse” spędziła dopołudnie na nietypowym zwiedzaniu stolicy. Brali oni udział w grze miejskiej zorganizowanej przez Goethe Institut. Uczniowie mieli do wykonania wiele różnych zadań, poszukiwali oni warszawskiego cwaniaczka, malarza ulicznego oraz fotografowali odnalezione przez nich wyznaczone miejsca. Najbardziej podobało im się rozwiązywanie szyfrów w ESCAPE ROOM`ie, gdzie aby wydostać się z pomieszczenia musieli rozwiązać szereg licznych zadań.

reklama

Po dniu pełnych wrażeń zadowoleni uczniowie pożegnali stolicę i wrócili do domów. Te dwa dni spędzone w stolicy długo pozostaną w ich wspomnieniach.

Tradycyjnie już, warszawska przygoda uczniów została udokumentowana przez Kacpra Okońskiego, notabene, autora zwycięskiego filmu projektu „Deutsch hat Klasse” w nagraniu przedstawiającym dzień pierwszy i drugi pobytu w stolicy zwycięskiej drużyny z ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Powiat Turecki inwestuje w edukację ekologiczną

Powiat Turecki inwestuje w edukację ekologiczną

2 paźd.
Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z...

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR...

20 wrz.
Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

10 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama