sobota 18 sierpnia 2018

Bogusława, Bronisława, Ilony

reklama

Dziadowice-Folwark: Wyróżnienie dla Folwarczan w konkursie "Jeden dzień w sołectwie"

Dziadowice-Folwark: Wyróżnienie dla Folwarczan w konkursie
 

10 października 2017 r. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się II etap i zarazem finał konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”, którego organizatorami byli Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Do konkursu przystąpiło 78 sołectw z terenu całej Wielkopolski. W pierwszym etapie każde sołectwo miało przygotować projekt aktywnego spędzenia jednego dnia w swoim sołectwie lub jego najbliższej okolicy. Dziadowice Folwark wystąpiło z projektem „Na Folwarku – na rowerze – na zdrowie”, będącym propozycją wycieczek rowerowych. Do drugiego etapu przeszło 30 sołectw. Etap ten polegał na przygotowaniu tradycyjnej potrawy w formie drugiego dania na ciepło. Nasze sołectwo przygotowało kluski żelaźnioki z pieczoną kaczką i buraczkami oraz zupę dyniową w wersji na ostro.

reklama

Jury w składzie: Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego, Roman Dawid Tauber – kanclerz Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, Lech Drożdżyński i Mateusz Kołodziejczak z Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu zdecydowało o przyznaniu Folwarczanom wyróżnienia. W finałowych zmaganiach reprezentację Dziadowic Folwarku aktywnie wspierał wójt Sławomir Prentczyński.

Bożena Kołek

Podobne artykuły

Malanów: Sołtyski powiedziały sobie do słuchu....

Malanów: Sołtyski powiedziały sobie do słuchu....

3 sierp.
XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im....

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza...

9 lip.
Kotwasice: Zajadali knedle, kluski, kiszkę i...

Kotwasice: Zajadali knedle, kluski, kiszkę i...

1 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama