sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Dziadowice-Folwark: Wyróżnienie dla Folwarczan w konkursie "Jeden dzień w sołectwie"

Dziadowice-Folwark: Wyróżnienie dla Folwarczan w konkursie
 

10 października 2017 r. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się II etap i zarazem finał konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”, którego organizatorami byli Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Do konkursu przystąpiło 78 sołectw z terenu całej Wielkopolski. W pierwszym etapie każde sołectwo miało przygotować projekt aktywnego spędzenia jednego dnia w swoim sołectwie lub jego najbliższej okolicy. Dziadowice Folwark wystąpiło z projektem „Na Folwarku – na rowerze – na zdrowie”, będącym propozycją wycieczek rowerowych. Do drugiego etapu przeszło 30 sołectw. Etap ten polegał na przygotowaniu tradycyjnej potrawy w formie drugiego dania na ciepło. Nasze sołectwo przygotowało kluski żelaźnioki z pieczoną kaczką i buraczkami oraz zupę dyniową w wersji na ostro.

reklama

Jury w składzie: Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego, Roman Dawid Tauber – kanclerz Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, Lech Drożdżyński i Mateusz Kołodziejczak z Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu zdecydowało o przyznaniu Folwarczanom wyróżnienia. W finałowych zmaganiach reprezentację Dziadowic Folwarku aktywnie wspierał wójt Sławomir Prentczyński.

Bożena Kołek

Podobne artykuły

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

11 lip.
Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu...

Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu "Popisz...

12 czerw.
Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama