niedziela 04 grudnia 2022

Barbary, Hieronima, Krystiana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kaczki Średnie: Martwy, rozszarpany przez psy, śmierdzący. Ktoś sprzątnie dzika?

Kaczki Średnie: Martwy, rozszarpany przez psy, śmierdzący. Ktoś sprzątnie dzika? - foto: archiwum prywatne Czytelnika
foto: archiwum prywatne Czytelnika 

Z powodu choroby ASF (ang. African swine fever) wiele w ostatnich miesiącach mówi się o dzikach. Także w kontekście tegoż zagrożenia naszego Czytelnika oburzyło to, iż przy drodze krajowej nr 83 leży sobie w najlepsze martwy dzik, a mówiąc dokładniej jego pozostałości, gdyż swoje zrobiły psy, dla których dzik stał się nielichą ucztą, a także upał.

Martwe zwierzę znajduje się przy wspomnianej drodze w miejscowości Kaczki Średnie. Jak wskazuje nasz Czytelnik, leży niedaleko zatoczki autobusowej oraz pobliskiej restauracji. Wydaje się, że póki co nikomu nie przeszkadza, choć – jak wskazuje Internauta – w tej temperaturze smród jest tak silny, że będąc w odległości około 5 metrów od dzika można się udusić.

reklama

Zatroskany mieszkaniec Kowali Księżych wyjaśnia, że podjął działania, mające na celu zmobilizowanie do działania osób odpowiedzialnych za usuwanie zwierzyny z poboczy drogi krajowej. Nasz Czytelnik zadzwonił w niedzielę pod nr 112 i tam poinformowano go, że jego zgłoszenie zostało przyjęte i wiadomość zostanie przekierowana dalej. Mieszkaniec sprawdził więc w poniedziałkowe popołudnie, czy ktoś dzika usunął, ale póki co tak się nie stało. Resztki dzikiej zwierzyny gniją dalej w najlepsze. Właściwie została już tylko skóra.

Poniżej prezentujemy zdjęcia, nadesłane przez Czytelnika.

AW

foto: archiwum prywatne Czytelnika2
foto: archiwum prywatne Czytelnika3
foto: archiwum prywatne Czytelnika4

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama