poniedziałek 19 listopada 2018

Elżbiety, Faustyny, Pawła

reklama

Kaczki Średnie: Martwy, rozszarpany przez psy, śmierdzący. Ktoś sprzątnie dzika?

Kaczki Średnie: Martwy, rozszarpany przez psy, śmierdzący. Ktoś sprzątnie dzika? - foto: archiwum prywatne Czytelnika
foto: archiwum prywatne Czytelnika 

Z powodu choroby ASF (ang. African swine fever) wiele w ostatnich miesiącach mówi się o dzikach. Także w kontekście tegoż zagrożenia naszego Czytelnika oburzyło to, iż przy drodze krajowej nr 83 leży sobie w najlepsze martwy dzik, a mówiąc dokładniej jego pozostałości, gdyż swoje zrobiły psy, dla których dzik stał się nielichą ucztą, a także upał.

Martwe zwierzę znajduje się przy wspomnianej drodze w miejscowości Kaczki Średnie. Jak wskazuje nasz Czytelnik, leży niedaleko zatoczki autobusowej oraz pobliskiej restauracji. Wydaje się, że póki co nikomu nie przeszkadza, choć – jak wskazuje Internauta – w tej temperaturze smród jest tak silny, że będąc w odległości około 5 metrów od dzika można się udusić.

reklama

Zatroskany mieszkaniec Kowali Księżych wyjaśnia, że podjął działania, mające na celu zmobilizowanie do działania osób odpowiedzialnych za usuwanie zwierzyny z poboczy drogi krajowej. Nasz Czytelnik zadzwonił w niedzielę pod nr 112 i tam poinformowano go, że jego zgłoszenie zostało przyjęte i wiadomość zostanie przekierowana dalej. Mieszkaniec sprawdził więc w poniedziałkowe popołudnie, czy ktoś dzika usunął, ale póki co tak się nie stało. Resztki dzikiej zwierzyny gniją dalej w najlepsze. Właściwie została już tylko skóra.

Poniżej prezentujemy zdjęcia, nadesłane przez Czytelnika.

AW

Podobne artykuły

komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama