poniedziałek 19 listopada 2018

Elżbiety, Faustyny, Pawła

reklama

Uczniowie ZST i ZSR zwiedzą Europę. Nowa sala sportowa dla I LO też jest w planach

Uczniowie ZST i ZSR zwiedzą Europę. Nowa sala sportowa dla I LO też jest w planach
 

Do których europejskich krajów udadzą się nastolatkowie z Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Rolniczych? Jak przebiegają przygotowania do stworzenia przy I Liceum Ogólnokształcącym nowej sali sportowej? O tym wszystkim mówił starosta Mariusz Seńko, podczas konferencji prasowej zwołanej w piątek 10 sierpnia.

Podczas konferencji poruszono kilka tematów, a jednym z nich było powiatowe szkolnictwo. – Warto powiedzieć o sukcesie naszych szkół, to jest Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Rolniczych w ramach projektu ERASMUS, gdzie powiat turecki był z jednostkami wnioskodawcą. Udało się uzyskać dofinansowanie na projekty wymiany międzynarodowej. Łączna kwota to blisko 1.200.000 zł. Młodzież będzie mogła skorzystać z wyjazdów zagranicznych, podnieść swoje kompetencje zawodowe i w sposób praktyczny uczyć się języków, poznając specyfikę pracy w zagranicznych przedsiębiorstwach wyjaśnił starosta.

reklama

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku wyjadą na praktyki do Niemiec (mechatronicy, technicy usług gastronomicznych), Hiszpanii (logistycy), Estonii (elektronicy), Słowacja (technicy informatycy). Nastolatkowie z Zespołu Szkół Rolniczych udadzą się również do wspomnianych już Niemiec i Hiszpanii (technik żywienia, technik budownictwa, technik pojazdów samochodowych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik spedytor, technik organizacji reklamy).

Nastolatkowie zyskają również dzięki rozbudowie infrastruktury w poszczególnych szkołach. Niebawem w ZSR CKP oddane do użytku zostaną pomieszczenia Centrum Precyzyjnego Rolnictwa. – Tam powstaje baza na miarę XXI wieku, co wzbudza zainteresowanie np. w Niemczech, skąd goście chcą również tutaj przyjechać i zobaczyć nasze rozwiązania. W szkołach realizujemy rozmaite remonty, a jeśli chodzi o I LO, to jest też kwestia budowy sali gimnastycznej. Jesteśmy już po pierwszym przedstawieniu założeń koncepcji budynku. Teraz kwestie te będą omawiane z konserwatorem zabytków, bo taki jest wymóg, a także z innymi instytucjami. Prace trwają i będziemy przechodzili do kolejnych etapów – informował Mariusz Seńko.

Zdaniem Mariusza Seńko władze powiatu będą mogły niebawem przejść do omawiania tematu finansowania zadania budowy sali przy ILO. – To zadanie jest kluczowe dla tej szkoły. To wymaga zrealizowania. Patrzymy na nasze możliwości, by ten obiekt realnie mógł powstać przy tej placówce i dał szanse uczniom tejże szkoły na dalszy rozwój.

AW

Podobne artykuły

Brudzew: Złoto dla unihokeistów z Kaczek Średnich

Brudzew: Złoto dla unihokeistów z Kaczek Średnich

27 paźd.
Brudzew: Unihokeistki ZSR, ZST i ILO walczyły o...

Brudzew: Unihokeistki ZSR, ZST i ILO walczyły o medale

26 paźd.
Spotkanie z Jerzym Bralczykiem już w piątek

Spotkanie z Jerzym Bralczykiem już w piątek

3 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama