piątek 02 października 2020

Racheli, Sławy, Teofila

reklama

ZSR CKP w Kaczkach Śr. nadaje ton edukacji rolniczej

ZSR CKP w Kaczkach Śr. nadaje ton edukacji rolniczej
 

Unikatowy w skali Europy projekt Centrum Kwalifikacji w ZSR CKP w Kaczkach Średnich oraz powołane w jego ramach Centrum Rolnictwa Precyzyjnego Kubota stało się inspiracją dla poszukiwaczy gotowych rozwiązań na efektywne kształcenie zbieżne z potrzebami rynku pracy.

Powołane do życia 17 października 2018 r. Centrum Rolnictwa Precyzyjnego zostało stworzone z inicjatywy Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich w partnerstwie z dealerem marki Kubota, firmą Polsad, która zabezpieczyła ZSR w najnowocześniejszy sprzęt i oprogramowania, tym samym gwarantując uczniom technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki edukację na najwyższym poziomie. Na wyposażeniu Centrum Rolnictwa Precyzyjnego jest między innymi ciągnik Kubota M7131 Premium KVT, stanowiska dydaktyczne, w tym jedno autorstwa uczniów ZSR oraz oprogramowania umożliwiające symulację sterowania maszynami rolniczymi. Na uznanie zasługuje ulokowanie w Centrum zewnętrznego fotela z zestawem sterowniczym w podłokietniku, terminalem oraz kamerami, umożliwiającymi całej grupie obserwacje reakcji unieruchomionego ciągnika na zadane zdalnie polecenia.

reklama

W założeniach określonych na inaugurującej Centrum konferencji przewidziano szerokiej skali działania służące budowaniu elastycznego wzorca edukacji zawodowej, odpowiadającej na potrzeby pracodawców i jednocześnie nadążającej za rozwojem technologicznym w branży rolniczej. Jednym z nich jest dzielenie się gotowymi pomysłami na wdrożenie działań o wysokiej jakości i skuteczności. W tym celu 30 stycznia 2019 r. Centrum Rolnictwa Precyzyjnego stało się miejscem spotkania dealerów marki Kubota poszukujących rozwiązań, które można z powodzeniem implementować w różnych miejscach Polski i Europy. Pierwsza część forum dealerskiego z udziałem Macieja Rujnera - dyrektora zarządzającego marki Kubota w Polsce oraz Jacka Korczaka - właściciela firmy Agroma S.A. skoncentrowana była na przedstawieniu założeń i możliwości rozwojowych Centrum Rolnictwa Precyzyjnego dokonanym przez dyrektora Krzysztofa Świerka oraz prezentacji rozwiązań dla polskiej edukacji przedstawionej przez Grzegorza Czerwiaka – menagera produktu marki Kubota. Natomiast w drugiej części, podczas zwiedzania sal warsztatowych Centrum Rolnictwa Precyzyjnego w Kaczkach Średnich zaprezentowano koncepcje pilotażowego projektu wdrożone przez firmę Kubota dla celów edukacyjnych.

Bez wątpienia, to w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich profiluje się przyszłość biznesu rolniczego. To za sprawą realizacji założonych, a skoncentrowanych na wypracowaniu modelowych rozwiązań dla wsparcia współpracy szkoła – rynek pracy, celów opiewających na zapewnieniu najnowocześniejszego sprzętu oraz szkoleń branżowych. Ścisła korelacja dwóch sektorów: edukacji i pracodawców pozwoli na wykształcenie kompetentnych specjalistów doskonale zorientowanych w najnowszych rozwiązaniach sfery agrotroniczej i precyzyjnego rolnictwa, o których zabiegać będzie europejski rynek pracy.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Pomoc dla rolników dotkniętych COVID-19....

Pomoc dla rolników dotkniętych COVID-19. Ostatnie...

23 wrz.
Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z...

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR...

20 wrz.
Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

10 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama