czwartek 18 lipca 2019

Kamila, Karoliny, Roberta

reklama

Wykazali się swoją wiedzą o krajach anglojęzycznych. Powiatowy konkurs w Słodkowie

Wykazali się swoją wiedzą o krajach anglojęzycznych. Powiatowy konkurs w Słodkowie
 

Już szósty raz w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, w której uczestniczyli uczniowie z różnyh szkół z całego powiatu. Ponadto zorganizowany został konkurs plastyczny.

Celem takich konkursów jest zachęcenie młodzieży do zainteresowania się kulturą czy obyczajami innych krajów. W tym roku w konkursie uczestniczyło siedem szkół z całego powiatu. Rywalizacje podzielono na dwie części, pierwszą była część pisemna – test sprawdzające ich wiedzę na temat krajów anglojęzycznych. W drugiej poza znajomością języka obcego musieli wykazać się umiejętnościami aktorskimi, ich zadaniem było odegranie scenki w języku angielskim.

reklama

Jury w składzie: Katarzyna Jurkiewicz oraz Magdalena Krauze po zsumowaniu punktów z obu części konkurs wyróżniła trzy pary. Pierwsze miejsce zajęły uczennice z Szkoły Podstawowej nr 1 w turku (Michalina Rosiak oraz Natalia Kałużna), drugą pozycję zajęły Adrianna Ptak i Amelia Janas ze Szkoły podstawowej w Żukach, miejsce trzecie zajęli Kinga Łuczak oraz Błażej Knapkiewicz ze ZSP Słodków.

Poza główną rywalizacją odbył się również konkurs plastyczny w którym dzieci miały za zadanie zaprezentować wybrany zabytek lub obiekt z kraju anglojęzycznego. Konkurs został podzielony na dwie kategorie, w pierwszej klas I-III kolejne miejsca na podium zajęły: Maja Binkowska, Paula Sztrymer, Aleksandra Przygońska. W drugiej katerogrii klas IV-VIII wygrał Marcel Osadja, drugi był Mateusz Połomski, a ostatnie miejsca na podium zajęła Aleksandra Pawłowska. Nagrody dla wyróżnionych uczestników konkursu zafundował Wójt Gminy Turek Karol Mikołajczyk, oraz dyrektor ZSP w Słodkowie.

Podobne artykuły

Konkurs na dyrektorów turkowskich podstawówek...

Konkurs na dyrektorów turkowskich podstawówek...

2 lip.
Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy...

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy Wianek...

24 czerw.
Uczniowie SP1 laureatami Międzyszkolnego...

Uczniowie SP1 laureatami Międzyszkolnego Konkursu...

18 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama