niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Dywany kwiatowe w Skęczniewie.

Dywany kwiatowe w Skęczniewie.  - foto. Zuzanna Szczepocka
foto. Zuzanna Szczepocka 

Tradycyjnie, jak co roku w święto Bożego Ciała w parafii pw. Świętej Trójcy w Skęczniewie układane są przepiękne dywany kwiatowe. Jest to jedyna miejscowość w Wielkopolsce, w której kultywowana jest ta tradycja. Miała ona swój początek tuż po zakończeniu II wojny światowej. Poprzez układanie dywanów mieszkańcy chcieli podziękować Bogu za ocalenie ich domostw.

W to wydarzenie zaangażowana jest cała społeczność Skęczniewa. Od wczesnych godzin rannych dzieci, młodzież i starsi starannie układają barwne dywany. Do ich układania mieszkańcy używają kwiatów oraz różnokolorowych piasków. Przygotowanie trasy Bożego Ciała jest bardzo czasochłonne, rozpoczyna się wiele dni przed uroczystością. Wtedy to mieszkańcy zbierają kwiaty z pól, łąk i ogrodów. Ta piękna tradycja od lat przyciąga wiele osób, które podziwiają efekty misternej pracy mieszkańców Skęczniewa.

reklama

Zuzanna Szczepocka

Podobne artykuły

Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej oprawy w...

11 czerw.
Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała inna niż...

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała inna niż zwykle....

29 maj.
Gmina Dobra przyjacielem pszczół

Gmina Dobra przyjacielem pszczół

20 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama