środa 13 listopada 2019

Arkadii, Krystyna, Stanisławy

reklama
Wzorek

Dywany kwiatowe w Skęczniewie.

Dywany kwiatowe w Skęczniewie.  - foto. Zuzanna Szczepocka
foto. Zuzanna Szczepocka 

Tradycyjnie, jak co roku w święto Bożego Ciała w parafii pw. Świętej Trójcy w Skęczniewie układane są przepiękne dywany kwiatowe. Jest to jedyna miejscowość w Wielkopolsce, w której kultywowana jest ta tradycja. Miała ona swój początek tuż po zakończeniu II wojny światowej. Poprzez układanie dywanów mieszkańcy chcieli podziękować Bogu za ocalenie ich domostw.

W to wydarzenie zaangażowana jest cała społeczność Skęczniewa. Od wczesnych godzin rannych dzieci, młodzież i starsi starannie układają barwne dywany. Do ich układania mieszkańcy używają kwiatów oraz różnokolorowych piasków. Przygotowanie trasy Bożego Ciała jest bardzo czasochłonne, rozpoczyna się wiele dni przed uroczystością. Wtedy to mieszkańcy zbierają kwiaty z pól, łąk i ogrodów. Ta piękna tradycja od lat przyciąga wiele osób, które podziwiają efekty misternej pracy mieszkańców Skęczniewa.

reklama

Zuzanna Szczepocka

Podobne artykuły

Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w...

Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w Parafii...

20 czerw.
Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Malanowa

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Malanowa

20 czerw.
Boże Ciało w Parafii NSPJ w Turku. Procesja...

Boże Ciało w Parafii NSPJ w Turku. Procesja kroczyła...

20 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama