niedziela 13 czerwca 2021

Antoniego, Gracji, Lucjana

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Darcie pierza w Bibiannie już w ten weekend!

Darcie pierza w Bibiannie już w ten weekend! - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Po raz kolejny w świetlicy wiejskiej w Bibiannie, w gminie Malanów, zorganizowany zostanie Pierzok, gwarantujący dwa wieczory świetnej zabawy. Wydarzenie odbędzie się w piątek oraz sobotę 15 i 16 listopada. Początek imprezy, kultywującej dawne tradycje społeczności wiejskiej, o godz. 18:00.

W programie części głównej Pierzoka (sobota, od godz. 18:00) m.in. prezentacja ginącego zwyczaju darcia pierza, występy zespołów ludowych Jarzebinki i Tradycja. Na przybyłych czekać będzie suto zastawiony stół wiejski oraz wiele swojskich dań, w tym pieczone kaczki i gęsi, zupa czernina. Po części artystycznej przyjdzie czas na zabawę taneczną, która potrwa zapewne do późnych godzin nocnych. O dobre humory zgromadzonych na Pierzoku zadbaja DJ Karol Płóciennik (piątek i sobota). Ponadto przewidziano rozgrywki w szachy i warcaby, tenisa stołowego oraz piłkarzyki. Również zajęcia plastyczne dla dzieci.

reklama

Organizatorami Pierzoka są: sołectwo Bibianna oraz Stowarzyszenie Gościniec. Działanie współfinansowane jest przez Gminę Malanów oraz Starostwo Powiatowe w Turku.

Podobne artykuły

Inwestycje drogowe w gminie Malanów idą pełną parą

Inwestycje drogowe w gminie Malanów idą pełną parą

17-11-2020
Ruszyła budowa drogi w Bibiannie. Koszt...

Ruszyła budowa drogi w Bibiannie. Koszt inwestycji...

02-11-2020
Nowa droga w Bibiannie już wkrótce. Podpisano...

Nowa droga w Bibiannie już wkrótce. Podpisano umowę...

01-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama