wtorek 14 lipca 2020

Kamili, Kamila, Marcelego

reklama

Ludowe pieśni i pyszne jedzenie czyli Pierzok 2019

Ludowe pieśni i pyszne jedzenie czyli Pierzok 2019
 

W weekend 15 i 16 listopada, zgodnie z tradycją zorganizowany został Pierzok w Bibiannie. Impreza jak co roku przyciągnęła tłumy osób. Tak jak we wcześniejszych edycjach także w tym roku organizatorzy zadbali o różnorakie atrakcje takie jak występy zespołów ludowych, czy kolacja przygotowana przez gospodynie.

Pierzok czyli darcie pierza to staropolski zwyczaj, który został zapomniany w większości miejsc w Polsce. Na pewno nie można tego powiedzieć o miejscowości Bibianna znajdującej się w gminie Malanów. Tam Pierzok organizowany jest już od ponad 10 lat i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku jego organizacją zajęli się sołtys Bibanny Arkadiusz Wszędybył oraz Stowarzyszenie „Gościniec”, a imprezę dofinansowała Gmina Malanów oraz Starostwo Powiatowe w Turku.

reklama

Podobnie jak w poprzednich latach na scenie pojawiły się zespoły ludowe: Tradycja i Jarzębinki z Malanowa oraz Jankowe Dziewczyny z Piętna. Wydarzenie podzielone zostało na dwa dni. Pierwszego dnia, w piątek gospodynie przygotowywały dania jarskie. Natomiast w sobotę na stołach lokalnej świetlicy pojawiły się takie potrawy jak: bigos, różnego rodzaju mięsa czy sałatki. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali konkurs plastyczny z nagrodami.

Podobne artykuły

Darcie pierza w Bibiannie już w ten weekend!

Darcie pierza w Bibiannie już w ten weekend!

14-11-2019
Bibianna: Dzień Dziecka z Gościńcem

Bibianna: Dzień Dziecka z Gościńcem

17-06-2019
Bibianna: Moczyński i Mazur zwycięzcami...

Bibianna: Moczyński i Mazur zwycięzcami Otwartego...

14-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama