środa 08 lipca 2020

Arnolda, Edgara, Elżbiety

reklama

Wigilijne spotkanie dla starszych, chorych, samotnych

Wigilijne spotkanie dla starszych, chorych, samotnych
 

Czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia sprzyja, by zatrzymać się na chwilę i spotkać z drugim człowiekiem. Stąd w parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich tradycją stały się spotkania wigilijne dla osób starszych, chorych, samotnych, zainicjowane przez ks. proboszcza Pawła Zalewskiego oraz Parafialny Zespół „Caritas” w 2012 roku. Spotkanie odbyło się 15 grudnia w niedzielę radości. Rozpoczęła je eucharystia koncelebrowana przez ks. Pawła oraz ks. dra Karola Łazika, który wygłosił naukę w ramach zakończenia 3-dniowych rekolekcji adwentowych. Ksiądz rekolekcjonista skierował do nas słowa, by adwent zawsze był oczekiwaniem pełnym nadziei, czasem oczyszczania i uregulowania przede wszystkim duchowych spraw, by nie gonić, tylko pozwolić dogonić się duszy i zaufać Bogu, który pragnie naszego szczęścia. Byśmy radowali się przyjściem Pana, by Bóg rzeczywiście mógł narodzić się w naszych sercach. Podczas mszy św. zgromadzeni parafianie mogli przeżyć komunię św. generalną, po sobotnim nabożeństwie pokutnym i sakramencie pojednania. 

Następnie wszyscy zaproszeni udali się do Sali Bankietowej „Finezja” w Kaczkach Średnich, której właściciele corocznie wspierają organizację tego spotkania. Tę część prowadziła niezastąpiona w tej roli Prezes Parafialnego Zespołu „Caritas” Anna Majewska, witając wszystkich serdecznie, w tym przybyłych na tę uroczystość samorządowców: Starostę Tureckiego Dariusza Kałużnego, Wójta Gminy Turek Karola Mikołajczyka, Zastępcę Wójta Gminy Przykona Romana Marciniaka, Przewodniczącego Rady Gminy Turek Ireneusza Kolendę, Radnego Gminy Turek Eugeniusza Jakubowskiego oraz Kierownika GOPS w Turku Marcina Rosiakowskiego. Pani Prezes serdecznie podziękowała wszystkim, którzy angażują się w organizację parafialnej wigilii oraz inne inicjatywy Caritasu za okazane serce i wszelką pomoc. Życzyła byśmy patrząc na betlejemski żłóbek potrafili przeżyć prawdę o obecności Boga w naszym życiu i obecności drugiego człowieka. 

reklama

W imieniu zaproszonych gości głos zabrali Starosta Turecki oraz Wójt Gminy Turek życząc by miłość, wiara i nadzieja towarzyszyły nam nie tylko podczas świąt Bożego Narodzenia ale również każdego dnia nowego roku.
Ks. proboszcz serdecznie podziękował wszystkim, którzy pomagali i finansowo i przez swoją pracę w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego, tak bardzo ważnego dla parafialnej wspólnoty spotkania. Wspominając zmarłych skierował do wszystkich słowa, które sprawiły, że nadzieja wstąpiła w serca, bo choć zabrakło czyjegoś głosu, to wiara daje nam siłę, aby dzięki Jezusowi odnaleźć na każde jutro Drogę, Prawdę i Życie. 

Po wspólnej modlitwie, wysłuchaniu Ewangelii o narodzinach Zbawiciela i odśpiewaniu kolędy nadszedł moment podzielenia się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. Stojąc przed sobą z uśmiechem na twarzy pragnęliśmy przekazać sobie życzenia wytrwałości, pokory, życzliwości innych ludzi oraz Bożego błogosławieństwa. 
W bożonarodzeniowy nastrój wprowadzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich prezentując wymowne w symbolikę świąt Bożego Narodzenia jasełka. Uczniowie obdarowali również wszystkich własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi.

Przy wigilijnym stole była okazja, by podzielić się swoimi radościami i troskami, porozmawiać, powspominać, wspólnie się wesprzeć. Czas upłynął w niezwykle ciepłej, rodzinnej atmosferze pełnej wzajemnej życzliwości i nadziei jak uczyła św. Matka Teresa z Kalkuty – „zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie…”
G.K.   

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Trzecia edycja

Trzecia edycja "Menu Kulturalnego" w ZSR CKP w...

5 mrz.
Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

5 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR urzekł...

26 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama