piątek 14 maja 2021

Bonifacego, Julity, Macieja

12°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów liderem, Turek najgorszy. GUS podał dane jak segregujemy śmieci

Malanów liderem, Turek najgorszy. GUS podał dane jak segregujemy śmieci
 

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące segregacji odpadów przez mieszkańców poszczególnych gmin w kraju. Na terenie województwa wielkopolskiego najlepiej segregują mieszkańcy Słupcy i Malanowa. Najgorzej w naszym powiecie wypada miasto Turek. Procentowy wskaźnik segregacji odpadów w naszym powiecie nie przekroczył 50%.

Jak podaje GUS wskaźnik „Odpady komunalne zebrane selektywnie w relacji do ogółu odpadów komunalnych zebranych w ciągu roku" za 2018 r. stanowi procentowy udział  odpadów zebranych selektywnie z gospodarstw domowych oraz innych źródeł w całym strumieniu zebranych odpadów komunalnych, włączając w to odpady zmieszane. 

reklama

Z informacji GUS wynika, że w 2018 r. w Polsce zebrano selektywnie ponad 3,6 mln ton, co stanowiło 29% ogółu wytworzonych odpadów komunalnych. W 2018 r. w miastach zebrano selektywnie 106 kg na 1 mieszkańca, natomiast znacznie mniej tj. 76 kg na 1 mieszkańca na obszarach wiejskich.

Najlepiej w Polsce segregują odpady trzy gminy: miasto Sosnowiec, Rossosz i Konstantynów. Gminy te uzyskały ponad 90% poziom segregacji odpadów, natomiast w gminie Prostki, woj. warmińsko-mazurskie zebrano selektywnie poniżej 1% odpadów.

W powiecie tureckim liderem jest Malanów którego mieszkańcy segregują śmieci na poziomie 63,1%. Najgorzej jest w Turku gdzie procentowy wskaźnik segregacji odpadów wyniósł zalediwe 15,7%. W pozostałych gminach naszego powiatu wskaźnik segregacji kształtuje się następująco:

reklama

Przykona

55,4

Dobra

53,5

Kawęczyn

50,4

Brudzew

43,3

Turek - gmina

31,2

Tuliszków

16,3

Turek - miasto

15,7

źródło: GUS

Podobne artykuły

Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.
Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

27 kw.
Listy do redakcji: My segregujemy, a oni...

Listy do redakcji: My segregujemy, a oni mieszają...

16 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama