wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Wideo: "Nie popadajmy w panikę" - Starosta Kałużny uspokaja i przedstawia aktualną sytuację w powiecie.

Wideo:
 

Podczas zwołanej w środę 11 marca konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Turku przekazano informacje o obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem na terenie powiatu tureckiego. Starosta apeluje o spokojne traktowanie tematu i nie popadanie w panikę.

Na wstępie konferencji starosta Dariusz Kałużny przypomniał o braku zakażeń koronawirusem w naszym powiecie - "Na godzinę 13:35 mam bardzo dobrą informację, bowiem nie odnotowano na terenie powiatu tureckiego zachorowania na tego wirusa". Jak zapewniał starosta aktualna sytuacja jest na bieżąco monitorowana i konsultowana z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego. Koordynacja pracy służb w powiecie działa prawidłowo. Starosta przypomniał także o dotychczasowych działaniach w tym m.in. o wstrzymaniu odwiedzin w szpitalu w Turku. Przypomniał także decyzję rządu o odwołaniu zajęć w placówkach oświatowych oraz imprez kulturalnych i sportowych do których decyzji powiat się dostosuje. Starosta odbył odpowiednie spotkania z dyrektorami szkół podstawowych i średnich.

reklama

Biorąca udział w konferencji dyr. PSSE w Turku Katarzyna Wysocka poinformowała, że nie mamy na terenie powiatu żadnej osoby z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa i poddanej kwarantannie. "Mamy 12 pacjentów w nadzorze epidemiologicznym. Są to osoby które nie wykazują żadnych objawów chorobowych. W nadzorze są dlatego że przebywały za granicą i zgłosiły się do nas" - przekazała Katarzyna Wysocka.

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział oprócz Starosty także Wicestarosta pełniący funkcję Kierownika Zarządzania Kryzysowego Władysław Karski, Poseł Ryszard Bartosik, Komendant Policji Michał Grzelak, Komendant PSP Piotr Pietrucha, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku Katarzyna Wysocka, Dyrektor SP ZOZ w Turku Krzysztof Sobczak.

Całość konferencji w naszym materiale wideo.

Podobne artykuły

Powiatowe obchody Święta Policji. Były...

Powiatowe obchody Święta Policji. Były odznaczenia,...

29 lip.
Wideo: Ratownicy medyczni z SP ZOZ w Turku nie...

Wideo: Ratownicy medyczni z SP ZOZ w Turku nie...

26 lip.
Dyrektor szpitala grozi związkowcom...

Dyrektor szpitala grozi związkowcom konsekwencjami...

24 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama