piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Gabriela Wachowska coraz bliżej tytułu Miss Województwa Wielkopolskiego

Gabriela Wachowska coraz bliżej tytułu Miss Województwa Wielkopolskiego - foto: bonder.org
foto: bonder.org 

Setki kandydatek, około 150 półfinalistek, z czego wybranych 40 do ścisłego finału w kategorii "dorosłe", a wśród nich Gabriela Wachowska - piękna mieszkanka gminy Kawęczyn, która powalczy o tytuł tej jedynej Miss Województwa Wielkopolskiego 2020.

Półfinał konkursu Miss Województwa Wielkopolskiego odbył się w niedzielę, 8 marca, zaś gala finałowa zaplanowana jest na 31 maja – między tymi dwoma wydarzeniami w tym nietypowym czasie związanym z obecną sytuacją pandemiczną postanowiliśmy oderwać na chwilę Gabrysię od nauki do matury by porozmawiać z nią o konkursie, przygotowaniach do finału i nie tylko.

reklama

Skąd pomysł, by wystartować w konkursie Miss Województwa Wielkopolskiego? „Sama decyzja o wzięciu udziału w wyborach do Miss Województwa Wielkopolskiego była dość spontaniczna. Post o castingach znalazł mój chłopak i podesłał mi zachęcając do wzięcia udziału. Ja na początku byłam sceptycznie nastawiona, ale pod wpływem chwili stwierdziłam, że w sumie czemu by nie spróbować? To może być dobry pomysł”.

Czy ten pomysł okazał się być rzeczywiście dobrym? Gabriela z radością stwierdza, że była to trafna decyzja – „Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę brać udział w wyborach Miss Województwa Wielkopolskiego i dojść do finału, bo dziewczyn było wiele. Cieszę się, że na tyle spodobałam się jurorom by stwierdzili, że nadaje się na potencjalną Miss.”

Finalistka z gminy Kawęczyn dostała się do półfinału poprzez casting online – nie musiała przyjeżdżać do Poznania na casting stacjonarny, w którym udział brało wiele dziewczyn. W związku z dużą liczbą kandydatek selekcja była spora, jednak zdaniem Gabrysi nie było aż tak bardzo trudno przejść dalej – wystarczały odpowiednie predyspozycje, uroda, pewność siebie, uśmiech oraz bijąca charyzma.

Konkursy typu miss mają dość nietypową formę, dlatego niełatwo nam z boku wyobrazić sobie te emocje z racji bezpośredniego udziału w jednym z nich – jakie towarzyszyły Gabrieli? „Motywujący stres był ze mną do momentu prób w dniu półfinału. Ten półfinał to dla mnie dość nowa sytuacja, nie wiedziałam do końca czy dobrze zaprezentuję się przed jurorami i widownią. Jednak kiedy porozmawiałam z innymi dziewczynami, oswoiłam się z otoczeniem, stres całkowicie odpuścił, a same pozytywne emocje zostały ze mną do końca półfinału”.

reklama

Przez wzgląd na obecną sytuację w Polsce i na świecie wszelkie przygotowania - wywiady, sesje zdjęciowe zostały przesunięte w czasie. Jak informuje nas Gabriela, finalistki są w stałym kontakcie z organizatorami konkursu i czekają na wszelkie wiadomości i instrukcje. „W tym momencie przygotowuję się do matury i cierpliwie czekam, aż zaczniemy pracę do finału Miss Województwa Wielkopolskiego” – mówi nam Gabrysia, która zbliża się do końca edukacji w I LO w Turku jako uczennica klasy humanistycznej IIIB.

Konkurs konkursem, matura maturą, a w wolnym czasie Gabriela Wachowska chętnie zagląda do literatury – „Uwielbiam książki Stephena Kinga, ale czytam też horrory i kryminały innych autorów. Od kiedy przygotowuję się do matury przekonałam się do poezji a także przykładowo do literatury dwudziestolecia międzywojennego”. Do zainteresowań potencjalnej Miss Wielkopolski należy także gra na gitarze oraz moda, którą zafascynowała się w ostatnim czasie. Dużo czasu zajmuje jej śledzenie trendów, oglądanie pokazów mody i nie tylko.

Gabriela szczególne podziękowania związane z awansem do finału kieruje w stronę swoich bliskich – „Dziękuję mojemu bratu - Sewerynowi, kuzynce Edycie, Gabrysi Zasiadczyk oraz mojemu chłopakowi, Olkowi Kujawie. To oni pojechali ze mną na półfinał, znosili mój stres i cały czas mnie wspierali. W szczególności jeszcze raz pragnę podziękować Gabrysi za przepiękny makijaż i Olkowi za to, że namówił mnie do wzięcia udziału w wyborach Miss i cały czas dodaje mi otuchy – od momentu wysłania zgłoszenia po dziś dzień.”

Gratulujemy Gabrieli awansu do finału i czekamy na kolejne wieści!

JM

Gabriela Wachowska coraz bliżej tytułu Miss Województwa Wielkopolskiego

Podobne artykuły

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

3 paźd.
Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.
Głosujemy na nasze dziewczyny! Rusza kolejna...

Głosujemy na nasze dziewczyny! Rusza kolejna edycja...

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama