piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Strażnica OSP Kawęczyn od dziś w stylu "street art". Niecodzienny pomysł druhów ochotników.

Strażnica OSP Kawęczyn od dziś w stylu
fot. OSP Kawęczyn na FB 

Remizy strażackie zazwyczaj kojarzą się z szarymi, smutnymi budynkami pamiętającymi miniony okres PRL-u. Często zaniedbane, dawno nie remontowane nie przykuwają uwagi przechodnia i nie wyróżniają się w otaczającej nas przestrzeni. Od dziś tak już nie będzie w Kawęczynie, gdzie druhowie z OSP świetnie połączyli nowoczesną sztukę „street art” z motywami swojej profesji.

Misja braci strażackiej, czyli „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” idealnie wpisuje się w wykonany 15 czerwca na bramach garażowych strażnicy OSP Kawęczyn mural. Motywy graficzne strażaków niosących pomoc i ratujących życie wykonała grupa malarzy „Street Art” ze Śląska. Wszystko wygląda profesjonalnie i niecodziennie. Pomysł sprawił, że strażnica z pewnością będzie teraz jednym z najładniejszych budynków w gminie, a dla druhów czymś, czym warto się chwalić.

reklama

- Kolejny krok modernizacji naszej remizy za nami. Wczoraj wieczorem - 15.06.2020r. na naszych bramach garażowych pojawił się motyw strażaków ratujących życie. Szczególne podziękowania kierujemy dla grupy malarzy ze śląska za wspaniałe dzieło artystyczne. Całość inwestycji została sfinansowana ze składek członków JOT OSP Kawęczyn. Bardzo im za to dziękujemy.  - komentują nowy wygląd swojej remizy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie.

Podobne artykuły

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny...

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny piątek...

24 lip.
Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W...

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W akcji...

1 lip.
Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama