sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Przykonie

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Przykonie
 

Maseczki, dystans, rezygnacja z tradycyjnego uścisku dłoni.  W takiej atmosferze odbyło się spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przykonie kończące rok szkolny 2019/2020. Te niedogodności nie odebrały spotkaniu klas ósmych satysfakcji z odniesionych sukcesów, dumy z otrzymanych świadectw i wzruszeń, które towarzyszą pożegnaniom. Absolwenci podkreślali, że doceniają możliwość odebrania świadectw i nagród, pomimo trudnej sytuacji i spotkania w ograniczonym gronie. A było kogo nagradzać.  

Świadectwa z czerwonym paskiem otrzymali:
Uczniowie klasy VIIIa: Karolina Zielińska, Amelia Bamberska, Natalia Korzepa, Zuzanna Rusek, Dominik Ziętek, Agata Guziak, Olga Kulesa. Uczniowie klasy VIIIb: Jakub Skopiński, Karolina Bartosik, Dominika Smolińska, Aleksander Domowicz, Adrianna Grzelak,  Martyna Światłowska, Hubert Jamruszka, Nikola Misiak, Martyna Kasznia, Tobiasz Pawlak, Anna Rosiak.

reklama

Prymusem Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przykonie została Karolina Zielińska. Uczennica uzyskała średnią ocen 6,0.   Karolina została również Sportowcem  Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przykonie za lata 2015-2020 w kategorii dziewcząt. Sportowcem  Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przykonie za lata 2015-2020 w kategorii chłopców został Jakub Skopiński.

Wręczając pamiątkowe puchary Sportowcom Szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego Panowie Rafał Łukasik i Tomasz Sobczak , podkreślili, że uczniowie Ci oddali sportowi szkolnemu swoje serce.

Ponadto nagrodzono uczniów reprezentujących szkołę na arenie sportowej. Pamiątkowe medale za wyróżniające osiągnięcia sportowe otrzymali: Bamberska Amelia, Guziak Agata, Korzepa Natalia, Matusiak Karolina, Sitarek Nikola, Sołdyńska Aleksandra, Tokarska Klaudia, Bartosik Karolina, Misiak Nikola, Rosiak Anna, Światłowska Martyna, Kolasiński Jakub, Kolasiński Krystian, Miśko Mateusz, Banasiak Filip, Banasiak Patryk, Domowicz Aleksander, Buchelt Maksym, Jarek Mateusz, Michalak Eryk, Pawlak Tobiasz, Skowron Konrad, Zawada Kacper

reklama

Nauczyciele wychowania fizycznego powiedzieli, że tegoroczni absolwenci przez wiele lat naukę dzielili ze sportem, znajdując czas na wiele aktywności. Byli wśród uczniów tacy zawodnicy, którzy startowali w swojej koronnej dyscyplinie, ale byli też tacy, którzy przez 5 lat od września do czerwca wspomagali różne reprezentacje. Trenerzy zaakcentowali, że  zawsze na wszystkich wyróżnionych sportowców można było liczyć, a ich postawa jest godna naśladowania. Dodali również,  że między innymi dzięki nim nasza szkoła w kończącym się roku szkolnym zajęła wysokie, IX miejsce w województwie wielkopolskim w rywalizacji sportowej Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej.
Sukcesy artystyczne: Złotą płytą nagrodzeni zostali: Dominika Smolińska, Karolina Zielińska i Jakub Skopiński. Pan Janusz Kujawa wręczając wyróżnienia zwrócił uwagę na lata pracy, a po cichu dodał, że prowadząc koło muzyczne zdarzało mu się rywalizować z zajęciami sportowymi, bo nagrodzeni uczniowie, to uczniowie wszechstronni, udzielający się również w sporcie. 

Sukcesy plastyczne: Pani Aleksandra Sadłowska nagrodziła uczniów, którzy wiele lat pomagali w przygotowaniu dekoracji, scenografii i aktywnie brali udział w konkursach. A byli to: Martyna Kasznia, Dominika Smolińska i Hubert Jamruszka. Pani Sadłowska w krótkich słowach podsumowała pracę swoich podopiecznych zwracając uwagę, że zawsze byli kreatywni i chętni do pomocy.

Poza tym uczniowie zostali również narodzeni za sukcesy w innych konkursach oraz za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym. Na uroczystości wręczono również decyzje o przyznaniu stypendiów za wyniki w nauce i za osiągniecia sportowe w II okresie roku szkolnego 2019/2020. 

Listy gratulacyjne dla rodziców, wyrazy uznania i podziękowania za trud włożony w wychowanie naszych absolwentów otrzymali: Państwo Joanna i Janusz Bamberscy, Państwo Aneta i Grzegorz Bartosikowie, Państwo Katarzyna i Andrzej Domowiczowie, Państwo Anna i Roman Grzelakowie, Państwo Agnieszka i Janusz Guziakowie, Państwo Joanna i Sławomir Jamruszkowie, Państwo Anna i Radosław Kasznia, Państwo Agata i Jan Korzepowie, Państwo Anna i Grzegorz Kulesowie, Państwo Magdalena i Marian Misiakowie, Państwo Beata i Paweł Pawlakowie, Państwo Małgorzata i Paweł Rosiakowie, Państwo Anna i Marek Ruskowie, Państwo Joanna i Waldemar Skopińscy, Państwo Joanna i Maciej Smolińscy, Państwo Agnieszka i Piotr Światłowscy, Państwo Katarzyna i Rafał Zielińscy, Państwo Katarzyna i Mariusz Ziętkowie.  

Na uroczystościach, które odbywały się w dwóch turach, obecni byli goście: Wójt Gminy Przykona Mirosław Broniszewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Maksymilian Majchrzak, którzy w swoich wystąpieniach dziękowali  dyrekcji i nauczycielom za sumienną pracę, gratulowali uczniom osiągnieć, jednocześnie dziękując rodzicom za pomoc  oraz życzyli bezpiecznych wakacji. 

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Wakacje, wakacje czas zacząć!  W

Wakacje, wakacje czas zacząć! W "piątce" zakończyli...

29 czerw.
Zakończenie roku szkolnego w ZSR CKP

Zakończenie roku szkolnego w ZSR CKP

26 czerw.
Najzdolniejsi uczniowie ZSR CKP nagrodzeni....

Najzdolniejsi uczniowie ZSR CKP nagrodzeni....

3 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama