niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Żołnierze WOT przebadają około 1000 mieszkańców powiatu. Od poniedziałku ruszyły testy dla osób prywatnych w Malanowie.

Żołnierze WOT przebadają około 1000 mieszkańców powiatu. Od poniedziałku ruszyły testy dla osób prywatnych w Malanowie.
 

Na wykonanie testów na koronawirusa wśród mieszkańców powiatu chętnych nie brakuje. PSSE w Turku przewiduje, że w okresie od poniedziałku 6 lipca do środy 8 lipca w ramach dobrowolnego poboru wymazów przetestowanych zostanie około 1000 osób z powiatu tureckiego.

W piątek 3 lipca zakończono procedurę testów na koronawirusa SARS-CoV-2  wśród pracowników firmy Sun Garden. Przez 3 dni funkcjonowania miasteczka wyrazowego zorganizowanego przez 12 Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej z Poznania przewineło się wg danych podanych przez PSSE w Turku 2300 osób. Bilans wykonanych testów to około 115 wykrytych zakażeń koronawirusem.

reklama

Zgodnie z zapowiedzią Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka podczas konferencji, która odbyła się pod koniec czerwca w Urzędzie Gminy Malanów, możliwość wykonania testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 będą miały także osoby prywatne z powiatu tureckiego. Wystarczyło wyrazić taką chęć poprzez rejestrację telefoniczną i przybycie do miasteczka wymazowego w Malanowie w wyznaczonym terminie. Według informacji przekazanych  przez dyrektor placówki Sanepidu w Turku, chęć wykonania testu zadeklarowało około 1000 osób. Jak przekazała nam w rozmowie dyrektor Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - Katarzyna Wysocka, na poniedziałkowe testy zarejestrowało się około 400 osób i podobnie na wtorek także 400 osób. Zapisy na środę 8 lipca to sprawa otwarta i rejestracja trwa. Chętni nadal mogą zgłaszać się i rejestrować pod numerem telefonu 61 65 68 075.  

- Na wykonanie testów zapisało się na poniedziałek około 400 osób, na wtorek około 400 osób, na środę lista jest jeszcze otwarta. Ja mówię około, bo zawsze jest tak, że zapisuje się więcej a ktoś tam wypadnie z tej listy, ktoś się rozmyśli, więc na chwile obecną są to ilości przybliżone - podaje w rozmowie z Turek.net.pl dyrektor PSSE Turek Katarzyna Wysocka.

Zorganizowane pod firmą Sun Garden miasteczko wymazowe przewiduje dwie formy przystąpienia do testów. Test&Go, czyli podjazd samochodem i bez potrzeby wysiadania pobranie wymazu przez żołnierzy WOT lub wersja dla pieszych, czyli testy przeprowadzane pod namiotami. Informacja o wynikach jest przekazywana telefonicznie, w formie SMSa lub na stronie pacient.gov.pl dla osób posiadających profil zaufany ePUAP.

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

W Kaczkach za mundurem uczniowie pójdą sznurem....

W Kaczkach za mundurem uczniowie pójdą sznurem. W...

31 sierp.
Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w...

Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w firmie...

19 lip.
Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej szkolili...

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej szkolili...

02-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama