środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zakończenie budowy Żłobka w Gminie Kawęczyn

Zakończenie budowy Żłobka w Gminie Kawęczyn
 

Budowa żłobka w gminie Kawęczyn to jedna z najważniejszych inwestycji, jakie znalazły się w tegorocznym budżecie samorządu. W czwartek 24 października miał miejsce oficjalny odbiór prac budowlanych. Na realizację projektu pn. „Gminny Żłobek w Kawęczynie” gmina pozyskała dofinansowanie w ramach modułu 1 Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3  „MALUCH+” 2020 z  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości  875 000,00 zł. Jego całkowita wartość  to ponad 3 408 934,07 zł.

Celem inwestycji, a zarazem samego Programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach dla wszystkich dzieci, w tym niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki, a także podwyższenie standardów opieki, jak również wsparcie ich rodziców poprzez wrost dostępności miejsc opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat na terenie gminy Kawęczyn.

reklama

W ramach projektu przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie od podstaw wybudowano budynek żłobka z 35 miejscami dla dzieci w wieku do lat 3, które będą miały do dyspozycji m.in.: dwie sale zabaw, dwie łazienki przy salach, sypialnię, duży hol i oddzielną szatnię. Ponadto wydzielono pomieszczenia ogólnodostępne oraz dla kadry, która zostanie zatrudniona w żłobku. Sale dostosowane są do potrzeb wszystkich dzieci oraz pozbawione barier architektonicznych, zapewniając tym samym pełen dostęp osobom z niepełnosprawnościami.

źródło/fot: UG Kawęczyn

Podobne artykuły

Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

z wczoraj
8 września rusza przebudowa ul. Żwirki i...

8 września rusza przebudowa ul. Żwirki i Wigury....

26 sierp.
W Tuliszkowie powstaje kino społecznościowe....

W Tuliszkowie powstaje kino społecznościowe. Ruszyły...

25 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama