wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Po sesji w gminie Przykona. Nie w gestii radnych ograniczenie sprzedaży alkoholu

Po sesji w gminie Przykona. Nie w gestii radnych ograniczenie sprzedaży alkoholu
 

Radni z gminy Przykona zdecydowali, że nie w ich gestii jest ograniczanie sprzedaży alkoholu po godzinie 23.00. O wprowadzenie uchwały wnioskowali policjanci ze względu na nocne awantury na stacji benzynowej.

Temat pojawił się 2 września podczas sesji Rady Gminy Przykona. Przewodniczący Maksymilian Majchrzak przeczytał pismo złożone przez policjantów z komisariatu w Dobrej, które wpłynęło do gminy 12 sierpnia. Funkcjonariusze wniosek o ograniczenie sprzedaży alkoholu motywowali tym, że na terenie stacji paliw często dochodzi do bójek. Dodatkowo stacja znajduje się przy drodze krajowej nr 72 i uczestnicy awantur stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla przejeżdżających tamtędy kierowców samochodów. Zdaniem właścicieli stacji oraz przykońskich przedsiębiorców zakaz handlu alkoholem po 23.00 nie zmieni tego zjawiska, bo młodość ma swoje prawa. Przykońscy radni postanowili, że podczas najbliższej komisji, po konsultacji z mieszkańcami gminy zdecydują, czy wniosek policjantów jest zasadny.

reklama

Temat wrócił podczas wczorajszej (29 października) sesji Rady Gminy Przykona. W imieniu kolegów głos zabrał radny Łukasz Sadłowski. –Rada Gminy została zobligowana przez rząd RP między innymi do ograniczania handlu alkoholem. Apelujemy do posła, a od kilku dniu wiceministra Ryszarda Bartosika, aby więcej takich kwiatków samorządowcom nie podsyłał, bo nie powinniśmy być organem stanowiącym o czyimś zdrowiu i życiu oraz ograniczaniu ustawy o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej – mówił Sadłowski dodając, że we wtorek 27 października podczas komisji radni postanowili, że nie na razie nie będą podejmować uchwały o zakazie sprzedaży alkoholu po godzinie 23.00.

Podobne artykuły

Alkomat - twój sposób na spokojną jazdę samochodem

Alkomat - twój sposób na spokojną jazdę samochodem

10 sierp.
Regularnie kradł towar z półek marketu w Turku....

Regularnie kradł towar z półek marketu w Turku....

31 mrz.
Skosił znak i wydmuchał 2,5. Policjanci...

Skosił znak i wydmuchał 2,5. Policjanci zatrzymali...

21 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama