piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zbiórka dla Aleksandry Zwolińskiej. Wolontariat dla młodej mamy

Zbiórka dla Aleksandry Zwolińskiej. Wolontariat dla młodej mamy
 

Ponad 15 tysięcy zebrała młodzież z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku dla Aleksandry Zwolińskiej, chorującej na złośliwego raka mózgu.

Turkowskie Centrum Wolontariatu przez cały rok organizuje zbiórki oraz imprezy charytatywne, by wspomóc finansowo potrzebujących mieszkańców naszego powiatu. W niedzielę (29 listopada) datki do puszek zbierali w parafiach w Malanowie, Dzierzbinie i Grzymiszewie. Wszystko, by pomóc Aleksandrze Zwolińskiej. Ola o wielu lat choruje na padaczkę. Niejednokrotnie zdarzało jej się tracić przytomność podczas ataków. W ostatnich latach choroba się wyciszyła, dlatego kiedy w październiku tego roku zaczęła mieć ostre bóle głowy i zaniki pamięci, myślała, że znów daje o sobie znać. Niestety – prawda okazała się dużo brutalniejsza, niż przypuszczała. Badanie rezonansem wykazało, że ma złośliwego guza mózgu. W jednych chwili poukładany świat młodej mamy rozpadł się na kawałki.

reklama

Malanowianka od półtora roku jest mamą cudownej Marcelinki. Przed miesiącem dowiedziała się, że choruje na złośliwego guza mózgu. Kobieta walczy z całych sił, bo nie wyobraża sobie, by jej dziecko zostało sierotą. Szansą dla młodej mamy jest immunoterapia w klinice w Niemczech – bardzo kosztowna, ale i skuteczna.

Podczas niedzielnej zbiórki w trzeh parafiach wolontariusze zebrali 15 tysięcy 30 złotych. Młodzież dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli za to, że przyłączyli się do szlachetnej akcji, bo jak podkreślają pamiętajmy, że „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje a jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”.

Podobne artykuły

 Podziękowania dla OSP Luboń od druhów z...

Podziękowania dla OSP Luboń od druhów z Międzylesia

9 lip.
Paulina chce znów cieszyć się życiem i rodziną....

Paulina chce znów cieszyć się życiem i rodziną....

5 lip.
Wideo: Desperacki rajd po życie córki. Pokona...

Wideo: Desperacki rajd po życie córki. Pokona 400...

11 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama