piątek 05 marca 2021

Aurory, Fryderyka, Oliwii

0°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony złotych

W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony złotych
 

Mieszkańcy Tuliszkowa,  jak i całej gminy, korzystają już z nowej drogi od ulicy Kasztelana Zaremby do miejscowości Zadworna. Ułatwiony został także  dostęp do przedszkola, punktów handlowych oraz miejsc wypoczynku i rekreacji.  

Wybudowanie nowych dróg znacznie prawiło komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dzięki nowej ścieżce pieszo-rowerowej bezpieczniej jest także dla pieszych i rowerzystów. 

reklama

Teren inwestycyjny zlokalizowany nieopodal drogi krajowej nr 72  został kompleksowo  uzbrojony. W ciągu nowych dróg powstały oświetlenie drogowe, kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna oraz sieć wodociągowa.
Wybudowaliśmy także kanał technologiczny pozwalający w przyszłości na instalowanie nowych sieci infrastruktury technicznej. 

Nowe drogi nie tylko zoptymalizują obsługę komunikacyjną i transportową dla istniejących na tym terenie przedsiębiorstw, ale co ważne sprawią, że obszar o powierzchni 10 ha stanie się atrakcyjniejszy dla przyszłych inwestorów. Przedsięwzięcie jest jednym z ważniejszych ubiegłorocznych osiągnięć Gminy i Miasta Tuliszków dla której dbałość o ofertę inwestycyjną jest sprawą kluczową. 

Droga KD-1 KD-2  całkowita wartość inwestycji wyniosła  3 414 666,79 zł Dofinansowanie inwestycji uzyskano z dwóch źródeł: z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych  500 015,13 zł oraz z  Rządowy Fundusz Dróg Samorządowych 1 653 120,00 zł . Wkład własny gminy wyniósł 1 261 531,66 zł.

reklama

Droga KD-3 całkowita wartość inwestycji wyniosła 586 207,02 zł. Zaś dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 441 473,00 zł. Wkład własny gminy 144 734,02 zł

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Władze Konina negatywnie o budowie linii...

Władze Konina negatywnie o budowie linii kolejowej...

23 lt.
Nowa siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy...

Nowa siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy...

19 lt.
Spotkanie władz miasta z firmą Flokk w sprawie...

Spotkanie władz miasta z firmą Flokk w sprawie...

19 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama