środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Malanów przystąpiła do projektu LIFE AFTER COAL PL

Gmina Malanów przystąpiła do projektu LIFE AFTER COAL PL
 

W drugiej połowie lutego br. Wójt Gminy Malanów podpisał list intencyjny przystąpienia Gminy Malanów do Projektu LIFE AFTER COAL PL: „Wdrażanie Strategii na rzecz Neutralności Klimatycznej Wielkopolska Wschodnia 2040”.

Nazwa projektu w wolnym tłumaczeniu oznacza „życie po węglu” i odnosi się przede wszystkim do przemian w subregionie konińskim związanych z końcem eksploatacji złóż węgla. Projekt o wartości 16 mln Euro skupia się na działaniach na rzecz poprawy klimatu. W ramach założeń projektu od 2022 roku mieszkańcy będą mogli m.in. korzystać z usług doradców klimatycznych, którzy pomogą w pozyskaniu pieniędzy na wymianę źródeł ogrzewania czy termomodernizację.

reklama

Dzięki tym działaniom Wielkopolska Wschodnia, a tym samym Gmina Malanów i jej mieszkańcy będą mogli skorzystać ze środków finansowych z UE przeznaczonych na działania mające na celu przeciwdziałać zmianom klimatu.

źródło: UG Malanów

Podobne artykuły

Kolejne 20 przydomowych oczyszczalni ścieków w...

Kolejne 20 przydomowych oczyszczalni ścieków w...

27 sierp.
Poradniki młodego EKOLOGA dla najmłodszych z...

Poradniki młodego EKOLOGA dla najmłodszych z gminy...

23 kw.
Rusza miejski program wymiany pieców....

Rusza miejski program wymiany pieców. Skorzystaj z...

10 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama