wtorek 13 kwietnia 2021

Artemona, Justyny, Przemysławy

5°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Gmina Malanów przystąpiła do projektu LIFE AFTER COAL PL

Gmina Malanów przystąpiła do projektu LIFE AFTER COAL PL
 

W drugiej połowie lutego br. Wójt Gminy Malanów podpisał list intencyjny przystąpienia Gminy Malanów do Projektu LIFE AFTER COAL PL: „Wdrażanie Strategii na rzecz Neutralności Klimatycznej Wielkopolska Wschodnia 2040”.

Nazwa projektu w wolnym tłumaczeniu oznacza „życie po węglu” i odnosi się przede wszystkim do przemian w subregionie konińskim związanych z końcem eksploatacji złóż węgla. Projekt o wartości 16 mln Euro skupia się na działaniach na rzecz poprawy klimatu. W ramach założeń projektu od 2022 roku mieszkańcy będą mogli m.in. korzystać z usług doradców klimatycznych, którzy pomogą w pozyskaniu pieniędzy na wymianę źródeł ogrzewania czy termomodernizację.

reklama

Dzięki tym działaniom Wielkopolska Wschodnia, a tym samym Gmina Malanów i jej mieszkańcy będą mogli skorzystać ze środków finansowych z UE przeznaczonych na działania mające na celu przeciwdziałać zmianom klimatu.

źródło: UG Malanów

Podobne artykuły

Rusza miejski program wymiany pieców....

Rusza miejski program wymiany pieców. Skorzystaj z...

10 mrz.
Na odkrywce Adamów wydobyto ostatnią tonę...

Na odkrywce Adamów wydobyto ostatnią tonę węgla....

19 lt.
 Innowacyjna edukacja Brudzewa doceniona przez...

Innowacyjna edukacja Brudzewa doceniona przez...

10-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama