Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Sukces akcji charytatywnej dla Zbigniewa Ziętka. Zebrana kwota robi wrażenie.

Sukces akcji charytatywnej dla Zbigniewa Ziętka. Zebrana kwota robi wrażenie.
 

W minioną niedzielę, 25 kwietnia odbył się długo wyczekiwany finał Akcji Charytatywnej dla Zbigniewa Ziętka ph. "Podaruj oddech mojemu Tacie". Na scenie w dobrskim Centrum Kultury przeprowadzono aukcje przedmiotów przekazanych na licytację, a w przerwach czas umilały widzom występy młodych artystów. Choć cały niedzielny finał odbył w wersji online, to zabrana kwota potwierdzająca sukces akcji robi wrażenie.

O godzinie 16.00 w Centrum Kultury w Dobrej rozpoczęła się transmisja online finału akcji charytatywnej prowadzonej przez Przewodniczącego Rady Gminy Dobrej, Tomasza Gila w asyście Małgorzaty Marszałek, głównej inicjatorki i organizatorki akcji. W trakcie ponad 5-godzinnej transmisji licytowano przedmioty i vouchery przekazane przez społeczność gminy oraz lokalne firmy. Organizatorom udało się zgromadzić wiele ciekawych oraz niecodziennych przedmiotów i gadżetów na finałową licytację, wśród nich m.in. koszulka Kamila Gardzielika wraz z autografem, obrazy i grafiki lokalnych twórców, robot odkurzający i inne produkty AGD, a także vouchery na usługi. Z ciekawszych aukcji warto wymienić m.in. jajka z kurnika Burmistrza Dobrej, które wylicytowano za 1000 zł oraz jajka z kurnika Zastępcy Burmistrza wylicytowane na 1500 zł wraz z przyrządzeniem ich w formie gotowej jajecznicy. Inna ciekawa, zakończona z sukcesem aukcja to koszulka z autografem Kamila Gardzielika za 310 zł.

reklama

W przerwach pomiędzy kolejnymi aukcjami czas widzom umilała rozśpiewana młodzież. Na scenie wystąpili zaproszeni przez Sandrę Ziętek córkę Pana Zbigniewa rówieśnicy i przyjaciele z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Śr. oraz związana z Centrum Kultury w Dobrej młodzież. Nie zabrakło także akcentu humorystycznego za sprawą skeczy prezentowanych przez działającą w Centrum Kultury grupę kabaretową prowadzoną przez Tomasza Gila. Całość niedzielnego finału od strony technicznej realizowali pracownicy Centrum Kultury wraz z Dyrektorem Jackiem Gajewskiem.

Podsumowując, dzięki trwającej od marca akcji zbiórki dla Zbigniewa Ziętka, działaniu grupy licytacji na FB i niedzielnemu finałowi zebrano blisko 30 tysięcy złotych. Na tę kwotę składają się środki pozyskane w ramach serwisu Siepomaga, na koncie którego już na początku kwietnia wybiła kwota 11 551 zł oraz pieniądze pozyskane w ramach niedzielnych aukcji w kwocie aż 18 025 zł!

Cała akcja, jej rozmach a także niedzielny finał i efekt w postaci ogromnego zaangażowania ludzi dobrej woli oraz zebranej  pokaźnej kwoty wsparcia dla Zbigniewa pokazuje jak wiele znaczy ludzka wrażliwość i siła wspólnego działania na rzecz ludzi potrzebujących pomocy. Ogromne słowa uznania dla rodziny Pana Zbigniewa, organizatorów i osób wspierających akcję. Poniżej podziękowania od Pani Małgorzaty Marszałek, głównej inicjatorki akcji, bez której całe wydarzenie z pewnością nie odbyło by się z takim rozmachem i szczęśliwym finałem. Na załączonym zdjęciu także podziękowania dla wspomnianej Pani Małgosi od Zbigniewa Ziętka.

Serdecznie Dziękuję za pomoc w organizacji Wielkiego Finału Licytacji Panu Dyrektorowi Domu Kultury w Dobrej Jackowi Gajewskiemu. Włożył Pan dużo pracy i zaangażowania aby finał się odbył. Podziękowania również kieruję do całego sztabu informatyków, którzy dzielnie pilnowali porządku licytacji. Podziękowania dla całej młodzieży za występy, które umilały czas między licytacjami. Serdeczne podziękowania za prowadzenie licytacji dla Pana Tomka Gila. Podziękowania dla koleżanek i kolegów z klasy III TOR za udział w tym dniu. Podziękowania dla wszystkich sponsorów oraz wszystkich, którzy wsparli Pana Zbyszka wpłacając pieniądze na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą” oraz Siepomaga.

W szczególności chciałabym Podziękować Panu Zbyszkowi i jego rodzinie za miłe słowa.
DZIĘKUJĘ

Małgorzata Marszałek

Podobne artykuły

Finał akcji charytatywnej dla Zbigniewa...

Finał akcji charytatywnej dla Zbigniewa "Podaruj...

23 kw.

"Podaruj oddech mojemu Tacie" - Akcja charytatywna...

19 mrz.
Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej,...

Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej,...

19-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama