poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Znalazłeś padłego dzika w lesie? Zgłoś to natychmiast do Powiatowego Lekarza Weterynarii!

Znalazłeś padłego dzika w lesie? Zgłoś to natychmiast do Powiatowego Lekarza Weterynarii!
 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Turku zwraca się z prośbą do mieszkańców powiatu tureckiego o zapoznanie się z poniższymi informacjami dot. postępowania w przypadku znalezienia padłego dzika oraz przestrzegania zaleceń Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii podczas spacerów w lesie.

Ponadto kraj, w którym występuje ASF, narażony jest na bardzo duże straty ekonomiczne w przemyśle mięsnym oraz hodowli, powodowane upadkami świń, kosztami likwidacji ognisk choroby, a także wstrzymaniem obrotu i eksportu świń, mięsa wieprzowego oraz produktów pozyskiwanych od świń.

reklama

Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz bioasekuracji przez hodowców trzody chlewnej mając na celu zapobieganie szerzenie się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Ulotki Powiatowego Lekarza Weterynarii poniżej.

 

Podobne artykuły

Znajdź największego i pokaż jaki jesteś...

Znajdź największego i pokaż jaki jesteś "Kozak"!...

z dzisiaj
Dwie gminy objęte ograniczeniami w związku z...

Dwie gminy objęte ograniczeniami w związku z ASF....

9 czerw.
Wielkopolska Straż Leśna od powiatu tureckiego...

Wielkopolska Straż Leśna od powiatu tureckiego...

7 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama