piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Mali programiści z Malanowa

Mali programiści z Malanowa
 

Uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej w Malanowie uczestniczyli w kursie: „Programowania w Scratch Junior z Klubem Młodego Programisty”.

Programowanie to proces twórczy, a jego efektem są stworzone przez programistę różnego rodzaju dzieła. Programowanie uczy także logicznego, analitycznego myślenia, rozwija kreatywność oraz pozwala zdobyć nowe kompetencje i odkryć nowe talenty. OSE IT szkoła to platforma edukacyjna adresowana dla uczniów klas I- III, którzy chcą poszerzyć własne umiejętności i nauczyć się czegoś nowego. Uczniowie klas III a poznali i stosowali we własnych projektach różnorodne możliwości aplikacji Scratch Junior. Nagrywali własne narracje, animacje, tworzyli sceny i bohaterów własnych opowieści, a co najważniejsze sprawnie porozumiewali się językiem i pojęciami programistów. Kurs składał się z ośmiu 30-minutowych modułów. Każdy z nich poszerzał zdobyte wcześniej umiejętności, był kontynuacją i rozwinięciem poprzednich treści, tworzył jednocześnie oddzielną całość, wprowadzał w coraz bardziej skomplikowane tajniki programowania.

reklama

Pod czujnym okiem wychowawczyni i wybitnych trenerów uczniowie doskonale opanowali poznane umiejętności i 100% zaliczyli test końcowy. Każdy uczeń przygotował także trzy własne filmiki wykorzystując w nich to czego się nauczył. Nauka poprzez zabawę to nowe spojrzenie na współczesną edukację wykorzystane na zajęciach w klasie III A.

źródło: UG Malanów / E.S.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Mali programiści z Malanowa

Podobne artykuły

Wójt Augustyniak docenił ciężką pracę....

Wójt Augustyniak docenił ciężką pracę. Uczniowie z...

7 wrz.
Uczniowie z Malanowa z konkursowymi makietami...

Uczniowie z Malanowa z konkursowymi makietami Mirmiłowa

16 maj.
Leny zmagania z biologią. Uczennica szkoły z...

Leny zmagania z biologią. Uczennica szkoły z...

29 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama