poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Nepomukowa Biesiada u św. Jana w Piętnie

Nepomukowa Biesiada u św. Jana w Piętnie
 

Nepomukowa Biesiada u św. Jana to nazwa wydarzenia zorganizowanego przez Grupę Odnowy Wsi Piętno oraz Stowarzyszenie „Wspólnota”, w celu podsumowania projektu „Oczyszczanie stawu oraz zagospodarowanie terenu w miejscowości Piętno”. Projekt zrealizowany został w ramach X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

To właśnie w tym odnowionym miejscu, w niedzielne popołudnie, odbyło się oficjalne podsumowanie projektu przez przedstawicielkę Stowarzyszenia „Wspólnota w Piętnie” - Magdalenę Danisz. Burmistrz Krzysztof Roman skierował do mieszkańców słowa uznania za trud, wysiłek i zaangażowanie  w prace związane z rewitalizacją stawu.Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Krzysztof Roman, Magdalena Danisz i Barbara Kościankowska – przedstawicielki Stowarzyszenia „Wspólnoata” oraz Proboszcz Parafii NNMP w Grzymiszewie Juliusz Grzeszczak. Następnie wszyscy zebrani udali się do miejscowego parku, gdzie przy figurze św. Jana  Nepomucena, odbyła się msza święta. 

reklama

Po mszy św. miało miejsce wspólne biesiadowanie połączone z obrzędami sobótkowymi. Wydarzenie to było zwieńczeniem projektu, dzięki któremu mieszkańcy Piętna zyskali nowe, bezpieczne miejsce do odpoczynku i integracji.

źródło/fot.: UMiG Tuliszków

Podobne artykuły

Droga w Piętnie będzie przebudowana. Podpisano...

Droga w Piętnie będzie przebudowana. Podpisano umowę.

7 wrz.
Gminy ze wsparciem Samorządu Województwa...

Gminy ze wsparciem Samorządu Województwa...

20 lip.
W Piętnie staw jak nowy

W Piętnie staw jak nowy

02-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama