czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Druhowie z OSP Turek wspierają zwierzęta w Nadleśnictwie Turek

Druhowie z OSP Turek wspierają zwierzęta w Nadleśnictwie Turek
 

Skromne opady deszczu to nie tylko zagrożenie pożarowe w lasach ale także trudny okres dla zwierząt zamieszkujących lasy. Brak intensywnych opadów deszczu oraz zima podczas której zabrakło śniegu spowodowały że susza w lasach  to wyraźne zagrożenie dla życia jego mieszkańców.

Problem wyschniętych sadzawek i wodopojów w lasach z powodu obecnej suszy zauważają leśnicy oraz myśliwi. Ci ostatni to nie tylko pasjonaci polowań i zwierzęcych trofeów, to także społeczność dbająca o mieszkańców lasów. Dożywiają obserwują i wspierają leśne zwierzęta. Jednym z takich przykładów jest wspólna akcja członków Koła Łowieckiego nr 14 "Tur", którzy widząc panującą suszę do pomocy zaprosili także strażaków ochotników z OSP Turek.

reklama

W minioną sobotę 3 lipca na terenie łowieckim wspomnianego koła została dowieziona woda do wodopojów dla zwierząt. Strażacy z OSP Turek zasilili miejsca w których pragnienie gaszą zwierzęta z turkowskich lasów w ilości kilku tyś. litrów wody.

Przypominamy, że nie tylko zwierzęta w lasach potrzebują wody ale także pszczoły, którym warto taki mini wodopój zorganizować. Wystarczy niskie naczynie wypełnione wodą z kamykami na których pszczoły mogą przysiąść i ugasić pragnienie.

Podobne artykuły

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta...

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta Czachulec

z wczoraj
Znajdź największego i pokaż jaki jesteś...

Znajdź największego i pokaż jaki jesteś "Kozak"!...

20 wrz.
Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w...

Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w firmie Ambro

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama