sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Malanów: Zmiana władz w sołectwie Miłaczewek

Gmina Malanów: Zmiana władz w sołectwie Miłaczewek
 

Z końcem czerwca rezygnację z funkcji Sołtysa sołectwa Miłaczewek złożyła pani Karolina Kolenda. Statut sołectwa przewiduje, że wybory uzupełniające muszą odbyć się w terminie 60 dni. Jednak bez Sołtysa sołectwo nie może sprawnie funkcjonować.

Podczas sesji 8 lipca Radni podjęli decyzję, że wybory odbędą się w możliwie najszybszym terminie. Był to dzień 23 lipca. Tego właśnie dnia wieczorem mieszkańcy sołectwa Miłaczewek spotkali się w świetlicy wiejskiej w Miłaczewie aby wybrać nowego włodarza swojej małej ojczyzny. Zanim przystąpiono do wyborów podziękowanie członkom Rady Sołeckiej, wszystkim mieszkańcom oraz władzom gminy złożyła dotychczasowa Sołtys – Pani Karolina Kolenda. Następnie rozpoczęła się procedura wyboru Sołtysa. O funkcję tę postanowił starać się tylko jeden kandydat.

reklama

Z poparciem 97% Pan Paweł Nowicki został wybrany nowym Sołtysem sołectwa Miłaczewek. Bezpośrednio po wyborze nowy Sołtys przyjął gratulacje z rąk Wójta i Przewodniczącego Rady. Co prawda oficjalne powitanie pana Pawła Nowickiego w gronie samorządowców nastąpi na najbliższej sesji Rady Gminy, ale funkcję Sołtysa pełni on już od momentu wyboru.

źródło: UG Malanów / ŁN

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Sołtyska Joanna na czele Przykony!

Sołtyska Joanna na czele Przykony!

z wczoraj
Kawęczyniak z urodzenia. Sylwester Kasprzak...

Kawęczyniak z urodzenia. Sylwester Kasprzak jednym z...

15 lip.
Tuliszków. Sołtysi wyróżnieni przez burmistrza

Tuliszków. Sołtysi wyróżnieni przez burmistrza

17 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama