czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Malanów: Zmiana władz w sołectwie Miłaczewek

Gmina Malanów: Zmiana władz w sołectwie Miłaczewek
 

Z końcem czerwca rezygnację z funkcji Sołtysa sołectwa Miłaczewek złożyła pani Karolina Kolenda. Statut sołectwa przewiduje, że wybory uzupełniające muszą odbyć się w terminie 60 dni. Jednak bez Sołtysa sołectwo nie może sprawnie funkcjonować.

Podczas sesji 8 lipca Radni podjęli decyzję, że wybory odbędą się w możliwie najszybszym terminie. Był to dzień 23 lipca. Tego właśnie dnia wieczorem mieszkańcy sołectwa Miłaczewek spotkali się w świetlicy wiejskiej w Miłaczewie aby wybrać nowego włodarza swojej małej ojczyzny. Zanim przystąpiono do wyborów podziękowanie członkom Rady Sołeckiej, wszystkim mieszkańcom oraz władzom gminy złożyła dotychczasowa Sołtys – Pani Karolina Kolenda. Następnie rozpoczęła się procedura wyboru Sołtysa. O funkcję tę postanowił starać się tylko jeden kandydat.

reklama

Z poparciem 97% Pan Paweł Nowicki został wybrany nowym Sołtysem sołectwa Miłaczewek. Bezpośrednio po wyborze nowy Sołtys przyjął gratulacje z rąk Wójta i Przewodniczącego Rady. Co prawda oficjalne powitanie pana Pawła Nowickiego w gronie samorządowców nastąpi na najbliższej sesji Rady Gminy, ale funkcję Sołtysa pełni on już od momentu wyboru.

źródło: UG Malanów / ŁN

Podobne artykuły

Zmarł Józef Mikosik - sołtys, samorządowiec i...

Zmarł Józef Mikosik - sołtys, samorządowiec i...

26-08-2020
Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył...

Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył rezygnację

10-08-2020
Sołeckie wybory w gminie Malanów

Sołeckie wybory w gminie Malanów

16-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama