czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Imprezowy armagedon nadchodzi. Trzy dni koncertów, pikników, sportu i zabawy w całym powiecie!

Imprezowy armagedon nadchodzi.  Trzy dni koncertów, pikników, sportu i  zabawy w całym powiecie!
 

Takiej kumulacji imprez plenerowych w powiecie tureckim i przyległych gminach dawno nie było. Nadchodzący weekend wypełniony jest od rana do wieczora wartymi uwagi imprezami. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście weekendu warto skorzystać z przygotowanych propozycji. Co, gdzie i kiedy? Wszystko w naszym zestawieniu, a plakaty imprez pod nim.

Już w piątek 6 sierpnia pielgrzymką oraz corocznym odpustem Galewska Góra Przemienienia wypełni się wiernymi oraz zawsze chętnie spędzającymi czas w pobliskim lasku rodzinami. 6 sierpnia to data bardzo znana w okolicznych miejscowościach gdyż od początku XIX wieku przybywają tutaj liczni pielgrzymi i pątnicy, którzy dziękują za ocalenie z epidemii cholery i proszą o dalsze łaski na dziś i jutro. W ramach galewskiego spotkania odbędzie się także pobór krwi, działać będzie wesołe miasteczko. Wyjście pielgrzymki do Galewa w piątek o godz. 6.45 sprzed kościoła parafii pw. św. Barbary w Turku. Zostanie również uruchomiona linia autobusowa z Turku do Galewa.

reklama

Dni Turku i Gminy Turek
OSIR Turek - 07-08.08.2021 godz. 10.00
Największym z zaplanowanych wydarzeń nadchodzącego weekendu będą z pewnością Dni Turku i Gminy Turek 2021 w dniach 7-8 sierpnia. To jedyna tego typu duża impreza plenerowa, która odbędzie się w tegoroczne lato. Z podobnych imprez rok temu oraz w tym roku zrezygnowały wszystkie pozostałe gminy powiatu tureckiego. Można zatem spodziewać się dużej frekwencji, ale także mnóstwa atrakcji. Turkowskie świętowanie rozpocznie się w sobotę 7 sierpnia od imprez sportowych, czyli turnieju tenisa ziemnego oraz turnieju piłki nożnej. Przeprowadzona zostanie także „Wielka Akcja Poboru Krwi”. Cały dzień działać będą stoiska z pysznościami oraz wesołe miasteczko. Po południu na scenie pojawią się krajowe gwiazdy czyli Matt Ostrowski z koncertem muzyki pop, Smolasty z muzyką R&B i rapu a muzyczny wieczór zwieńczy koncert Kamila Bednarka. Dla tych, którym będzie mało wieczorem, od 22:30 dyskoteka. W niedzielę 8 sierpnia już bardziej lokalnie. Przewidziano m.in. eko-warsztaty, zawody i konkursy dla dzieci z rodzicami, pokazy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Turek, jogę na trawie, a na scenie pojawią się lokalni artyści. Zobaczymy i posłuchamy m.in. młodych artystów z MDK, zespół 3 po Trzy, Paulę Biskup, Oskara Brzostowskiego, a wieczorem będzie jak zawsze przepełniony poezją koncert Miruny Chypś z zespołem Wieża Bajzel.

Finał XX konkursu Wojewódzkiego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”
Dobra - 07.08.2021 godz. 11.00
Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler wraz z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego, serdecznie zapraszają na finał XX edycji konkursu Wojewódzkiego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”. Tegoroczna XX już edycja konkursu realizowana jest pod hasłem "Wspólne gotowanie z produktem regionalnym i lokalnym" odbędzie się w Dobrej w sobotę 7 sierpnia br. Podczas imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji takich jak: pokazy kulinarne, darmowy poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia, nieodpłatne atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnie, dmuchańce czy karuzela.

Charytatywny Piknik Rodzinny dla Daniela
Felicjanów (gm. Uniejów) - 07.08.2021 godz. 14.00

W najbliższą sobotę 7 sierpnia na terenie gospodarstwa agroturystycznego Gniazdo w Felicjanowie (gmina Uniejów), od godziny 14.00 będziemy pomagać, świetnie się bawiąc przy sielskich klimatach, w ramach dobroczynnego Pikniku Rodzinnego. Na Charytatywnym Pikniku Rodzinnym dla Daniela będziemy zbierać fundusze na sfinansowanie leczenia i rehabilitacji 29-letniego mieszkańca Biernacic, który w następstwie lewostronnego udaru mózgu „z dnia na dzień” stał się osobą niepełnosprawną. W bogatym programie imprezy przewidziano całą masę różnego rodzaju rozrywek i aktywności. Z pewnością wszyscy odwiedzający tego dnia Gniazdo w Felicjanowie znajdą coś dla siebie. Wśród zaplanowanych atrakcji (a tych z każdym dniem przybywa, bo wciąż zgłaszają się kolejne osoby, które chcą wesprzeć Daniela) warto wymienić m.in.: hip-hopowy koncert w wykonaniu PMR na żywo, występ zespołu ludowego „Świniczanki”, Towarzyskie zawody wędkarskie, przejażdżki konno wśród łąk i lasu, jazdę na kucu po miejscowym wybiegu, konkursy strażackie dla dzieci, w tym przeciąganie liny: straż OSP vs Reszta Świata, pokazy, konkursy, tor przeszkód dla dzieci i dorosłych, przygotowany przez utytułowaną zawodniczkę sportów walk. Gorąco zapraszamy do Felicjanowa na łono natury.

reklama

V edycja Ekstremalnego Biegu Służb Mundurowych „Husar Race”
Wyszyna - 08.08.2021 godz. 14.00

Polacy pokochali bieganie w wersji ekstremalnej i pokonywanie terenowych przeszkód. Tego typu wydarzeń nie brakuje także w powiecie tureckim. W sierpniu śmiałkowie, którzy nie boją się wysiłku, błota i rozmaitych niespodzianek na trasie, mogą wziąć udział w V edycji Ekstremalnego Biegu Służb Mundurowych „Husar Race”. Podobnie jak w latach ubiegłych trasa biegu przewiduje wiele niebanalnych utrudnień i przeszkód. Na trasie o długości ok. 6,5 km będzie umieszczonych sporo naturalnych jak i sztucznych przeszkód do pokonania. W trakcie imprezy druhowie z OSP Wyszyna, ci sami którzy podczas zimy sami ze śniegu zbudowali wymarzony wóz strażacki zbierać będą datki na prawdziwy wóz bojowy. Warto zatem jako widz lub uczestnik ekstremalnych zmagań zabrać parę groszy i wesprzeć strażaków.

Koncert patriotyczny "Póki Polska Żyje w Nas"
GOK Władysławów - 08.08.2021 godz. 17.00

Niedziela to także występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego we Władysławowie w ramach koncertu patriotycznego "Póki Polska Żyje w Nas". Koncert odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie o godzinie 17.00. Na muzyczne uniesienia zaprasza Wójt Gminy Władysławów oraz Stowarzyszenie Koniczynka.

Rajd rowerowy "Kilka sołectw- jedna gmina"
gm. Tuliszków - 08.08.2021 godz. 14.00

Nasze zestawienie zamyka cykliczny już rajd rowerowy w gminie Tuliszków ph. "Kilka sołectw- jedna gmina". To kolejna szansa dla całych rodzin by aktywnie i sportowo podziwiać piękno tuliszkowskiej gminy. W programie przejazd z Gadowskich Holendrów do Rudy, wspólna zabawa na mecie w postaci konkursów dla dzieci i dorosłych, zjeżdżalnie i darmowe pyszności. Start z Gadowskich Holendrów o godz. 14.00. Rower obowiązkowy ;)

Podobne artykuły

Piknik rodzinny w Ewinowie

Piknik rodzinny w Ewinowie

z wczoraj
Piknik rodzinny MDP Ogniki. Były sportowe...

Piknik rodzinny MDP Ogniki. Były sportowe...

29 sierp.
Rajd rowerowy i festyn w ramach akcji...

Rajd rowerowy i festyn w ramach akcji #SZCZEPIMYsię...

23 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama