sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

KGW Targówka na Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich "Polska od Kuchni"

KGW Targówka na Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich
 

KGW w Targówce zakwalifikowało się do udziału w Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni”. Kategorie konkursowe obejmowały: Wybory Miss Wdzięku (Miss do 45 roku życia oraz Miss 45+), Konkurs Kulinarny, Konkurs Artystyczny oraz Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa.

Reprezentantki gminy Malanów wzięły udział w trzech kategoriach konkursowych: konkursie kulinarnym serwując swój specjał - pyzy z farszem z kaczki i młodą kapustką, konkursie artystycznym, w którym Pani Bożena Świerk zaprezentowała szydełkowe arcydzieła oraz w konkursie Miss Wdzięku do 45 roku życia, w którym o tytuł walczyła przewodnicząca KGW w Targówce Magdalena Knop.

reklama

W I etapie konkursu, komisje konkursowe spośród nadesłanych zgłoszeń wybierały najbardziej inspirujące koła we wszystkich kategoriach. Do II etapu, czyli półfinałów wojewódzkich, które odbyły się 11 września 2021r. w Swarzędzu, Gminę Malanów i CKiBP w Malanowie reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Targówce startując w dwóch kategoriach konkursowych: Artystycznym i Miss Wdzięku. Reprezentowały nas: Jadwiga Kurzaj, Bożena Świerk, Aneta Kokorzycka, Ewelina Linka, Maria Knop, Magdalena Knop oraz Olga Linka.  

Festiwal prowadził Mateusz Szymkowiak - dziennikarz i prezenter TVP. Relację z festiwali można było oglądać w programie ,,Pytanie na Śniadanie” w TVP 2. Podczas festiwalu pokazy kulinarne prowadził kucharz z programu ,,Pytanie na śniadanie” Jakub Steuermark , który był także jednym z Jurorów we wszystkich kategoriach konkursowych. Uczestnikom festiwalu umilał czas zespół Horyzonty, który zaśpiewał autorskie piosenki, a także utwory znanych polskich wokalistów.

Wydarzeniu towarzyszyły nie tylko emocje, ale także niesamowita atmosfera. W strefie kulinarnej królowały dania z kaczki i królika, nie zabrakło też przepysznych nalewek własnej produkcji. Zachwyt zwiedzających wzbudziły wystawione przez koła gospodyń przepiękne rękodzieła: szydełkowe ozdoby, robótki na drutach, haftowane bluzki, biżuteria, rzeźby, świeczki, świeczniki i mydełka oraz wiele innych wspaniałych ozdób i dekoracji. Serca jury i uczestników festiwalu zdobyło KGW w Gulczu, które zaprezentowało poloneza tańczonego przez same panie.

W gąszczu konkurencji stoisku KGW Targówka z rękodziełem pani Bożeny Świerk nie udało się stanąć na podium, natomiast w głosowaniu sms zdobyło ono 4 miejsce. Sukcesem zakończył się udział Magdaleny Knop w Wyborach Miss Wdzięku. Jury doceniło grację uczestniczki przyznając jej wyróżnienie. W Wyborach Miss Wdzięku Magdalena Knop otrzymała wyróżnienie.

reklama

Ostatni etap konkursu, czyli wielki Finał Festiwalu odbędzie się 25 września 2021 r. na PGE Narodowym w Warszawie. Reprezentantkom Gminy Malanów nie udało się przejść do wielkiego finału.

Koło Gospodyń Wiejskich w Targówce dziękuje panu Ireneuszowi Augustyniakowi – Wójtowi Gminy Malanów i pani Małgorzacie Przygońskiej – dyrektorowi Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

źródło/fot.: CKiBP Malanów / Magdalena Knop

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Najsmaczniejsza potrawa i najpiękniejsza...

Najsmaczniejsza potrawa i najpiękniejsza dekoracja....

9 kw.
Charytatywny Piknik Rodzinny w Boleszczynie już...

Charytatywny Piknik Rodzinny w Boleszczynie już w...

28 mrz.
Mimo pandemii, to był dobry rok. Podsumowanie...

Mimo pandemii, to był dobry rok. Podsumowanie...

7 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama