niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

"Nocy detektywów" w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie

 

Jesienny wieczór oraz noc 24 września 2021r. były pełne wrażeń dla młodych ludzi biorących udział w „Nocy detektywów” zorganizowanej przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Gra terenowa dla młodzieży oparta na wątku poszukiwania skarbu wzbudzała wiele emocji. Zadania dla uczestników przygotował Krzysztof Petek, a wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malanowie.

Krzysztof Petek - dziennikarz, pisarz, podróżnik, organizator wypraw i szkół przetrwania, propagator zdrowego stylu życia, człowiek otwarty na świat i ludzi. Przemierzył kilka kontynentów w organizowanych przez siebie wyprawach. Opowieści związane z tymi wyprawami stanowiły punkt wyjścia do przekazania młodzieży ponadczasowych wartości i propagowania zdrowego trybu życia bez uzależnień od alkoholu, środków odurzających czy rożnego rodzaju mediów. Uczestnicy spotkania z uwagą i w skupieniu wysłuchali słów pana Krzysztofa.

reklama

Drugą część “Nocy detektywów” stanowiła gra terenowa. Uczestnicy spotkania podzielili się na trzy grupy, których zadaniem było odnalezienie i rozwiązanie zagadek ukrytych w budynku CKiBP oraz na terenie Malanowa. Prawidłowe ich rozwiązanie dawało punkty, za które można było wylicytować wskazówki prowadzące do miejsca ukrycia skarbu. Wyścig z czasem i zmęczeniem kilkugodzinnymi poszukiwaniami zakończył się sukcesem. Skarb został odnaleziony, a zwycięzcy nagrodzeni książkami z dedykacją od pana Krzysztofa.

Po emocjach związanych z poszukiwaniem skarbu przyszedł czas na refleksję. Pan Krzysztof w rozmowie z młodzieżą namawiał ich do wiary w siebie i we własne możliwości oraz do realizacji marzeń. Marzenia powinny być precyzyjne, a ich realizacja nie koniecznie szybka, ale za to konsekwentna. I właśnie tej konsekwencji w realizowaniu marzeń życzymy młodym detektywom.

źródło/fot.: CKiBP Malanów / Anna Sobczak

reklama

W imieniu uczestników i organizatorów bardzo serdecznie dziękuję Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za zrozumienie potrzeby organizacji tego typu akcji, która w sposób bardzo atrakcyjny i ciekawy edukuje młodych ludzi jak w sposób wartościowy spożytkować czas wolny.

M. Przygońska

Podobne artykuły

Druga odsłona malanowskiego wesela z końca lat...

Druga odsłona malanowskiego wesela z końca lat...

12 paźd.

"Znajdź mnie jeśli potrafisz" czyli profilaktyka...

24 wrz.
KGW Targówka na Festiwalu Kół Gospodyń...

KGW Targówka na Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama