sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

"Nocy detektywów" w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie

 

Jesienny wieczór oraz noc 24 września 2021r. były pełne wrażeń dla młodych ludzi biorących udział w „Nocy detektywów” zorganizowanej przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Gra terenowa dla młodzieży oparta na wątku poszukiwania skarbu wzbudzała wiele emocji. Zadania dla uczestników przygotował Krzysztof Petek, a wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malanowie.

Krzysztof Petek - dziennikarz, pisarz, podróżnik, organizator wypraw i szkół przetrwania, propagator zdrowego stylu życia, człowiek otwarty na świat i ludzi. Przemierzył kilka kontynentów w organizowanych przez siebie wyprawach. Opowieści związane z tymi wyprawami stanowiły punkt wyjścia do przekazania młodzieży ponadczasowych wartości i propagowania zdrowego trybu życia bez uzależnień od alkoholu, środków odurzających czy rożnego rodzaju mediów. Uczestnicy spotkania z uwagą i w skupieniu wysłuchali słów pana Krzysztofa.

reklama

Drugą część “Nocy detektywów” stanowiła gra terenowa. Uczestnicy spotkania podzielili się na trzy grupy, których zadaniem było odnalezienie i rozwiązanie zagadek ukrytych w budynku CKiBP oraz na terenie Malanowa. Prawidłowe ich rozwiązanie dawało punkty, za które można było wylicytować wskazówki prowadzące do miejsca ukrycia skarbu. Wyścig z czasem i zmęczeniem kilkugodzinnymi poszukiwaniami zakończył się sukcesem. Skarb został odnaleziony, a zwycięzcy nagrodzeni książkami z dedykacją od pana Krzysztofa.

Po emocjach związanych z poszukiwaniem skarbu przyszedł czas na refleksję. Pan Krzysztof w rozmowie z młodzieżą namawiał ich do wiary w siebie i we własne możliwości oraz do realizacji marzeń. Marzenia powinny być precyzyjne, a ich realizacja nie koniecznie szybka, ale za to konsekwentna. I właśnie tej konsekwencji w realizowaniu marzeń życzymy młodym detektywom.

źródło/fot.: CKiBP Malanów / Anna Sobczak

W imieniu uczestników i organizatorów bardzo serdecznie dziękuję Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za zrozumienie potrzeby organizacji tego typu akcji, która w sposób bardzo atrakcyjny i ciekawy edukuje młodych ludzi jak w sposób wartościowy spożytkować czas wolny.

reklama

M. Przygońska

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5

Podobne artykuły

Mimo pandemii, to był dobry rok. Podsumowanie...

Mimo pandemii, to był dobry rok. Podsumowanie...

7 st.
Wierszowane spotkanie z Wiesławem Drabikiem

Wierszowane spotkanie z Wiesławem Drabikiem

29-10-2021
Druga odsłona malanowskiego wesela z końca lat...

Druga odsłona malanowskiego wesela z końca lat...

12-10-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama