niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wiktor Bergandy już po operacji. Rodzina dziękuje za okazane wsparcie.

Wiktor Bergandy już po operacji. Rodzina dziękuje za okazane wsparcie.
 

Wiktor Bergandy, młody mieszkaniec gminy Malanów, cierpi na Klątwę Ondyny, która jest śmiertelnie niebezpieczną chorobą. To zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji - zdrowy człowiek oddycha automatycznie, zaś chory na klątwę Ondyny musi pamiętać o tym, by wziąć oddech. Kiedy zaśnie, przestaje myśleć, w tym zapomina też oddychać. Tak naprawdę Wiktor w każdej chwili mógł umrzeć.

Od narodzin Wiktora rodzice walczyli o każdy dzień jego życia. Przełomowy był 2019 rok, kiedy to pojawiła się szansa na operację wszczepienia specjalnego stymulatora oddechu. Koszt był jednak wyższy niż możliwości finansowe rodziców. Z pomocą ruszyła społeczność gminy Malanów i powiatu, instytucje, firmy i urzędy. Przeprowadzono mnóstwo akcji z licytacjami oraz zbiórkę w serwisie Siepomaga.pl. Cel w kwocie 375 640 zł został osiągnięty już w kwietniu 2020 roku. Kolejny cel to oczywiście operacja Wiktora.

reklama

W związku z tym, że choroba jest bardzo rzadka i wymaga ona nowatorskiego leczenia, operację poprzedziły długotrwałe przygotowania lekarzy, którzy przeszli specjalne szkolenie w Szwecji. Tego typu operacja, to dopiero druga i trzecia w Polsce, przeprowadzona w ostatnich dniach na Wiktorze i innej dziewczynce. Zabieg wykonał gdański szpital COPERNICUS, gdzie powołany do niego został cały zespół specjalistów pod ścisłym nadzorem wybitnego neurochirurga przybyłego ze Szwecji, Doktora Pelle.

Radosną nowinę w połowie września przekazali rodzice Wiktora. -Operacja się udała, Wiktor ma cztery nacięcia: dwa na szyi i dwa po bokach jak widać po niżej na zdjęciach. Noc minęła trochę niespokojnie, ale dziś czuje się dobrze, już siada, je posiłki, pije, chodzi do łazienki – poinformowali szczęśliwi rodzice.

W związku z sukcesem akcji i szczęśliwym finałem, czyli udaną operacją Wiktora, rodzicie wyrazili wielkie uznanie i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w pomoc, które publikujemy poniżej.

Szanowni Państwo, mając na uwadze, jak wiele osób w naszej Gminie i poza nią angażowało się w pomoc Wiktorowi, chcieliśmy jako rodzice podzielić się radosną wiadomością o przeprowadzonej operacji wszczepienia stymulatora przepony Wiktorowi, o którą zabiegaliśmy przy wsparciu i zaangażowaniu wielu osób.

reklama

W możliwość przeprowadzenia operacji zaangażowało się bardzo wiele osób, instytucji, stowarzyszeń za co jesteśmy jako rodzice niezmiernie wdzięczni. Czuliśmy, że nie jesteśmy sami w walce z chorobą syna. To dzięki Państwa ofiarności udało się zebrać ogromną kwotę na zakup stymulatora. Wzruszył nas fakt, że w naszej lokalnej społeczności jest tyle osób o tak wielkich sercach, otwartych na pomoc innym.

Dziękujemy:
- Stowarzyszeniu Nadzieja, które pierwsze wyciągnęło do nas pomocną dłoń, organizując zbiórki, koncerty charytatywne, cały czas nas wspierając,
- księdzu Prałatowi, Proboszczowi naszej Parafii, który z własnej woli przeprowadził zbiórki kościelne i wspierał nas duchowo,
- księdzu Prefektowi, pani Teresie Toms, paniom katechetkom,
- dyrekcji Szkoły Podstawowej w Malanowie, nauczycielom, Samorządowi Uczniowskiemu, Radzie rodziców oraz rodzicom, za organizację kiermaszu, zabawy charytatywnej, występów oraz wszystkim w nich uczestniczącym,
- dyrekcji Gimnazjum, nauczycielom, rodzicom, Gminnemu Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, OSP Malanów, za organizację turniejów, kiermaszów, zbiórek,
- dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i uczniom Szkół Podstawowych w Dziadowicach i Miłaczewie za organizację kiermaszów i zbiórek,
- Kołu Gospodyń , sołectwu i OSP Grąbków, Radzie Rodziców, rodzicom, za organizację imprez charytatywnych, kiermaszów, zbiórek,
- Środowiskowemu Domu Samopomocy w Miłaczewie za udział w zbiórkach,
- państwu Kubackim, którzy wypożyczali salę, wielokrotnie wspierali zbiórki,
- państwu Ogrodowczykom za pyszne ciasta,
- firmie SUN GARDEN, wspierającej licytacje, oraz pracownikom wspomagającym zbiórkę,
- pracownikom Urzędu Gminy, wraz z Wójtem, Młodzieżowej Radzie Gminy Malanów, za wspieranie, udział w licytacjach,
- rodzicom dzieci z naszej gminy i nie tylko, za pomoc w organizacji i uczestnictwo w zbiórkach,
- szczególne podziękowania dla dzieci i młodzieży, którzy poświęcając swój czas bardzo aktywnie włączyli się w organizację wszelkiego typu akcji wspierających zbieranie funduszy na leczenie syna.

W zbiórkę zaangażowały się Szkoły z naszego Powiatu: Szkoła podstawowa w Słodkowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, Szkoła Podstawowa w Cisewie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku, Zespół Szkół Technicznych w Turku, Szkoła Podstawowa w Chlebowie, Liceum Ogólnokształcące w Turku, a także Starostwo Powiatowe Turek, które zorganizowało występy uzdolnionych dzieci, licytacje, kiermasze, zbiórki. Bardzo to jako rodzice doceniamy i z całego serca dziękujemy.

Bardzo wzruszyła nas postawa Pary Młodej - państwa Sylwii i Marcina Wasików, kiedy w dniu Ich ślubu poprosili gości weselnych, aby zamiast kwiatów przekazali datek na leczenie naszego syna.

Nie sposób opisać emocji jakie nami zawładnęły, kiedy rodzice, żegnający na zawsze swoją córką Anastazję, poprosili żałobników, żeby pieniądze przeznaczone na kwiaty ofiarowali na leczenie Wiktora.

Bardzo pomocne były osoby pomagające w zbiórkach internetowych - Julia Maciejewska, Anna Wyrzykowska, w prowadzeniu grupy z licytacjami.

Cieszyliśmy się faktem, że gdy nam już brakowało pomysłów, czy sił, pojawiały się osoby służące pomocą, z „świeżą głową”, z nowymi pomysłami, budujące zainteresowanie wśród darczyńców.

Dziękujemy wszystkim Państwu nie wymienionym z imienia i nazwiska, za pomoc, która przybierała różne formy, wszystkim którzy obdarzyli nas życzliwością, wsparciem, zaufaniem, hojnością, czym przyczynili się do zebrania tej ogromnej kwoty na zakup stymulatora i na przeprowadzenie operacji.

Przede wszystkim dziękujemy Panu Bogu za siłę i opiekę, którą nam dał.

Choć choroba z Wiktorem na zawsze już pozostanie, to dzięki operacji nasze dziecko, będzie mogło żyć samodzielnie, dorosnąć, realizować swoje własne plany.

Z wyrazami wdzięczności,
Rodzice Wiktora – Anita i Przemek Bergandy

 

Wiktor Bergandy już po operacji. Rodzina dziękuje za okazane wsparcie.

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Podziękowania społeczności...

Listy do redakcji: Podziękowania społeczności...

28 lt.
Piętnaście lat życia w bólu. Jest szansa to...

Piętnaście lat życia w bólu. Jest szansa to zmienić....

26 lt.
Pani Barbara dziękuje za szybką akcję Policji i...

Pani Barbara dziękuje za szybką akcję Policji i...

05-10-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama