czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Decyzja o karze 30 tys. zł dla organizatora najsłynniejszego wesela w pandemii uchylona.

Decyzja o karze 30 tys. zł dla organizatora najsłynniejszego wesela w pandemii uchylona.
 

W dniu 4 października 2021 Kancelaria Prawna reprezentująca właściciela Restauracji Hacjenda w której odbyło się najgłośniejsze wesele okresu pandemii poinformowała o uchyleniu decyzji zobowiązanej z nałożeniem kary w kwocie 30 tys. zł.

Przypomnijmy, w sobotni wieczór 10 kwietnia 2021 r. w jednej z restauracji w Malanowie mimo zakazu zorganizowano przyjęcie weselne. O nielegalnie zorganizowanym przyjęciu weselnym na znaczną ilość osób policjanci zostali powiadomieni w sobotę przed godziną 19.00. Impreza została zakończona interwencją policji podczas której wylegitymowano wszystkich gości oraz obsługę imprezy a turkowski sanepid nałożył karę w wysokości 30 tyś zł na organizatora.

reklama

Jak informuje reprezentująca restaurację Kancelaria Prawna Mateusza Biadały w dniu 23 września Wielkopolski Państwowy Inspektor Sanitarny uchylił w całości zaskarżoną przez kancelarię decyzję o nałożeniu kary pieniężnej w kwocie 30 000 zł przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Turku. -Zaskarżyliśmy decyzję Sanepidu do organu II instancji, wskazując, iż jest ona pozbawiona podstaw prawnych, narusza podstawowe prawa i wolności, w szczególności ogranicza swobodę prowadzenia działalności gospodarczej. Organ II instancji tj. Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu uznał, iż złożone przez naszą Kancelarię odwołanie zasługuje na uwzględnienie i UCHYLIŁ W CAŁOŚCI decyzję nakładającą karę 30.000,00 zł. To jednak nie kończy definitywnie sprawy. Teraz akta z Poznania wracają z powrotem do Sanepidu w Turku i ten będzie ponownie sprawę rozstrzygał, wydając decyzję. - informuje Kancelaria Prawna Mateusza Biadały.

Także we wrześniu Sąd Rejonowy w Turku informował uczestników wesela wobec których prowadzone były sprawy za udział w nielegalnym zgromadzeniu, jak interpretowano wówczas przyjęcie weselne, o odmówieniu wszczęcia postępowania wobec tychże osób.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Decyzja o karze 30 tys. zł dla organizatora najsłynniejszego wesela w pandemii uchylona.

Podobne artykuły

A jednak mogli się bawić do rana! WSA przyznał...

A jednak mogli się bawić do rana! WSA przyznał rację...

26 sierp.
Jak dobrać pierścionek do kształtu dłoni?...

Jak dobrać pierścionek do kształtu dłoni? Sprawdzone...

29 czerw.
Targi Ślubne w Malanowie już za nami. Imprezowe...

Targi Ślubne w Malanowie już za nami. Imprezowe ABC...

10 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama