poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

9°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wirtualny Bieg Niepodległości - wychowankowie cisewskiej szkoły w Biegowym Wyzwaniu

Wirtualny Bieg Niepodległości - wychowankowie cisewskiej szkoły w Biegowym Wyzwaniu
 

W całym kraju 11 listopada obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Jedni uczestniczyli w okolicznościowych uroczystościach z przemówieniami i składaniem wiązanek kwiatów pod pomnikami bohaterów walczących za Ojczyznę, inni uczcili odzyskanie niepodległości poprzez udział w mszy świętej, a jeszcze inni na sportowo – biorąc udział w niepodległościowych biegach.

Dzieci wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie wzięli udział w Wirtualnym Biegu Niepodległości, który jest jednym z wielu na facebookowej stronie Biegowe Wyzwanie.

reklama

Główną ideą tej inicjatywy jest promowanie biegania. Poprzez organizowanie wyzwań różnego typu, m.in. okolicznościowych (jak np. z okazji Święta Niepodległości, Halloween czy Mikołajek), organizatorzy propagują aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia.

Każde z wyzwań ma określone wytyczne. Aby je zaliczyć należy pokonać odpowiedni dystans i pochwalić się screenem przebytej odległości.

Już w poprzednim roku był pomysł wzięcia udziału w niepodległościowym Biegowym Wyzwaniu, jednak plany przekreśliła pandemia. Do tegorocznej edycji zgłoszenie wysłała Iwona Toda-Ogrodowczyk, nauczyciel szkoły w Cisewie. W działaniach wsparły ją koleżanki z pracy: Małgorzata Kmieciak, Karolina Zając, Katarzyna Kossowska, Agata Dłoniak, Joanna Stępniak oraz Jolanta Łożyńska. W czwartek, 11 listopada o godzinie 10.00, z numerem startowym 448, dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkoły z wychowawcami, wyruszyli z dziedzińca szkoły w kierunku lasu. Grupa około 70 osób maszerowała podzielona na mniejsze zespoły, aby spełnić zalecenia dotyczące koronawirusa. Bieg został zastąpiony marszem ze względu na dużą rozpiętość wiekową uczestników, a tym samym różne możliwości fizyczne. Zgodnie z wymogami ekipa z Cisewa musiała pokonać dystans minimum 3 km, co dla najmłodszych uczestników było nie lada wyzwaniem. Jednak postanowiono ambitnie podejść do tematu, pokonując jak najdłuższy dystans. Udało się przejść 8,12 km, podążając przez cisewski las aż do Turkowic i z powrotem (dzieciom przedszkolnym mniej więcej połowę tego dystansu!). To dużo więcej niż zakładano. Przy świetlicy w Cisewie na wszystkich uczestników marszu czekało ognisko, ciepłe, grillowane kiełbaski i gorąca herbata, przygotowane przez Radę Rodziców.

materiał prasowy nadesłany

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Podobne artykuły

W Malanowie biegali wszyscy: przedszkolaki,...

W Malanowie biegali wszyscy: przedszkolaki,...

20 wrz.
Gmina Turek. Nowe dyrektorki w szkołach w...

Gmina Turek. Nowe dyrektorki w szkołach w Chlebowie,...

10 sierp.
Społeczność gminy Przykona uczciła Święto...

Społeczność gminy Przykona uczciła Święto...

13-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama