niedziela 05 grudnia 2021

Kryspiny, Norberta, Sabiny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wirtualny Bieg Niepodległości - wychowankowie cisewskiej szkoły w Biegowym Wyzwaniu

Wirtualny Bieg Niepodległości - wychowankowie cisewskiej szkoły w Biegowym Wyzwaniu
 

W całym kraju 11 listopada obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Jedni uczestniczyli w okolicznościowych uroczystościach z przemówieniami i składaniem wiązanek kwiatów pod pomnikami bohaterów walczących za Ojczyznę, inni uczcili odzyskanie niepodległości poprzez udział w mszy świętej, a jeszcze inni na sportowo – biorąc udział w niepodległościowych biegach.

Dzieci wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie wzięli udział w Wirtualnym Biegu Niepodległości, który jest jednym z wielu na facebookowej stronie Biegowe Wyzwanie.

reklama

Główną ideą tej inicjatywy jest promowanie biegania. Poprzez organizowanie wyzwań różnego typu, m.in. okolicznościowych (jak np. z okazji Święta Niepodległości, Halloween czy Mikołajek), organizatorzy propagują aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia.

Każde z wyzwań ma określone wytyczne. Aby je zaliczyć należy pokonać odpowiedni dystans i pochwalić się screenem przebytej odległości.

Już w poprzednim roku był pomysł wzięcia udziału w niepodległościowym Biegowym Wyzwaniu, jednak plany przekreśliła pandemia. Do tegorocznej edycji zgłoszenie wysłała Iwona Toda-Ogrodowczyk, nauczyciel szkoły w Cisewie. W działaniach wsparły ją koleżanki z pracy: Małgorzata Kmieciak, Karolina Zając, Katarzyna Kossowska, Agata Dłoniak, Joanna Stępniak oraz Jolanta Łożyńska. W czwartek, 11 listopada o godzinie 10.00, z numerem startowym 448, dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkoły z wychowawcami, wyruszyli z dziedzińca szkoły w kierunku lasu. Grupa około 70 osób maszerowała podzielona na mniejsze zespoły, aby spełnić zalecenia dotyczące koronawirusa. Bieg został zastąpiony marszem ze względu na dużą rozpiętość wiekową uczestników, a tym samym różne możliwości fizyczne. Zgodnie z wymogami ekipa z Cisewa musiała pokonać dystans minimum 3 km, co dla najmłodszych uczestników było nie lada wyzwaniem. Jednak postanowiono ambitnie podejść do tematu, pokonując jak najdłuższy dystans. Udało się przejść 8,12 km, podążając przez cisewski las aż do Turkowic i z powrotem (dzieciom przedszkolnym mniej więcej połowę tego dystansu!). To dużo więcej niż zakładano. Przy świetlicy w Cisewie na wszystkich uczestników marszu czekało ognisko, ciepłe, grillowane kiełbaski i gorąca herbata, przygotowane przez Radę Rodziców.

reklama

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Społeczność gminy Przykona uczciła Święto...

Społeczność gminy Przykona uczciła Święto...

13 list.
Dobra uczciła 103 Rocznicę Odzyskania...

Dobra uczciła 103 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

12 list.

"Niech żyje Niepodległa!". Uroczystości Narodowego...

11 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama