poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C słabe opady śniegu Pogoda 7 dni »
reklama

"Strażackie Zaduszki" w Tokarach ku pamięci zmarłych druhów z powiatu tureckiego

 

W dniu dzisiejszym w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Andrzeja Apostoła w Tokarach (gmina Kawęczyn) odbyła się Msza Święta Zaduszkowa w intencji zmarłych Druchów strażaków z powiatu tureckiego.

Mszę odprawił ksiądz Antoni Janickiego pełniący funkcję Kapelana Powiatowego strażaków. Nieodzownym elementem niedzielnego nabożeństwa było zapalenie przez komendantów gminnych jednostek OSP symbolicznych zniczy, mających być świadectwem pamięci o tych, którzy odeszli na wieczną służbę. Na zakończenie Mszy Świętej zostały poświęcone odznaczenia Związku OSP przyznane pośmiertnie druhom strażakom i przekazane rodzinom zmarłych w celu umieszczenia ich na nagrobkach.

reklama

Po mszy świętej prezes Powiatowego Koła Związku Sybiraków w Turku Anna Wronowska wręczyła księdzu proboszczowi pamiątkową książkę o Katyniu wraz z dedykacją w podziękowaniu za wsparcie i pamięć o zmarłych.

Podobne artykuły

Trzy dni konsultacji w sprawie projektu ustawy...

Trzy dni konsultacji w sprawie projektu ustawy o...

11 czerw.
Uroczysta msza w intencji Strażaków Ochotników...

Uroczysta msza w intencji Strażaków Ochotników w...

31 maj.
Msza Święta w intencji Strażaków Ochotników już...

Msza Święta w intencji Strażaków Ochotników już 30...

25 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama