piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Dobra dba o pszczoły i zawieszenie aut mieszkańców

Gmina Dobra dba o pszczoły i zawieszenie aut mieszkańców
 

1115-metrowy odcinek drogi gminnej Ugory-Żeronice oraz 80 miododajnych klonów posadzonych w parku za Centrum Kultury w Dobrej – to dwie inwestycje oddane w piątek, 10 grudnia przy udziale Rafała Gila, zastępcy dyrektora Departamentu Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Ponad kilometrowy odcinek drogi, został zrealizowany przy dofinansowaniu z Województwa Wielkopolskiego w ramach budowy i przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. 4 m – w kwocie 113.500 złotych. Pozostała kwota inwestycji, 561 522,77 zł, pochodziła z budżetu Gminy Dobra. Prace wykonał Zakład Usługowo – Produkcyjny Roboty Drogowo – Budowlane „ROL-DRÓG" Rafał Świątek z Rajska.

reklama

Miododajne klony posadzone w parku, to już kolejna partia nasadzeń. Już w zeszłym roku klony posadzono w parku w Skęczniewie, przy Stadionie Miejskim w Długiej Wsi i w części parku za Centrum Kultury w Dobrej. Wartość tegorocznej inwestycji to ponad 16 tysięcy zł z czego niemal 14 500 pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego.

- Dzięki pozyskanym środkom nasadziliśmy znacznie więcej drzew niż zostało wyciętych w skutek pielęgnacji lub prowadzonych inwestycji – mówi burmistrz Dobrej, Tadeusz Gebler. - Za wszystkie środki jakie otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego składamy podziękowania, w szczególności Wicemarszałkowi Krzysztofowi Grabowskiemu oraz Wicedyrektorowi Rafałowi Gilowi. Liczymy na dalsze wsparcie, gdyż wnioski na kolejne dofinansowania, zarówno na drogi jak i drzewa miododajne, zostały już złożone.

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4

Podobne artykuły

Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę...

Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę ulic...

19 wrz.
Listy do redakcji: Co z tym parkiem......

Listy do redakcji: Co z tym parkiem... burmistrz...

31 sierp.
Mury pną się do góry! Hala sportowa przy Liceum...

Mury pną się do góry! Hala sportowa przy Liceum...

12 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama