poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Będą nowe wozy dla strażaków z OSP Tuliszków i Chrząblice

Będą nowe wozy dla strażaków z OSP Tuliszków i Chrząblice - fot.: samorzad.pap.pl
fot.: samorzad.pap.pl 

Ochotnicze Straże Pożarne Chrząblice i Tuliszków znalazły się na tegorocznym wykazie jednostek OSP, przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. W środę, 19 stycznia zestawienie zatwierdził wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Maciej Wąsik.

Dofinansowanie w łącznej wysokości 175 215 tys. zł, ma otrzymać 456 jednostek ze terenu całej Polski. Do jednostek OSP trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich oraz 83 lekkie. Szacowana łączna wartość sprzętu wynosi ok. 383 mln zł.

reklama

Nasze, powiatowe znalazły się na 436 i 437 miejscu. OSP Chrząblice przyznano dofinansowanie na zakup średniego samochodu, OSP Tuliszków – ciężkiego. Radości nie kryli druhowie z obu jednostek, zamieszczając po południu radosne wpisy na swoich facebookowych stronach: „Pozycja 437 - OSP Tuliszków - ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Dziękujemy!!!” "Na tej liście znajdujemy się i MY!! Mamy to!! Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy w OSP Chrząblice!!"

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze...

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze Słodkowa...

6 wrz.
Władysławów. Pierwsza transza komputerów dla...

Władysławów. Pierwsza transza komputerów dla dzieci...

25 sierp.
To będą szatnie na medal! Trwają wakacyjne...

To będą szatnie na medal! Trwają wakacyjne remonty w...

16 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama