sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów. 30 miejsc dla uchodźców będzie czekać w Kotwasicach

Malanów. 30 miejsc dla uchodźców będzie czekać w Kotwasicach
 

Gmina Malanów już dwukrotnie usiłowała sprzedać budynek po szkole w Kotwasicach. Nawet obniżenie ceny obiektu w drugim przetargu, nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Ale budynek nie będzie dłużej stał pusty. Trwają prace przystosowujące go na przyjęcie uchodźców z Ukrainy.

Już w czasie listopadowych obrad Rady Gminy, radny Sławomir Ogrodowczyk rzucił pomysł utworzenia w budynku Domu Seniora. Wtedy nic z tego nie wyszło. Minęło kilka miesięcy i, na skutek sytuacji politycznej, Polska stanęła w obliczu przyjęcia ogromnej fali uchodźców z Ukrainy.

reklama

Za pośrednictwem mediów społecznościowych, gmina Malanów ogłosiła zbiórkę najpotrzebniejszych mebli i przedmiotów. – W tej chwili mamy już przygotowane 20 miejsc noclegowych – informuje Małgorzata Przygońska z Centrum Kultury Biblioteki Publicznej Gminy Malanów, miejscu zbiorki darów. – Trwają prace nad montażem pryszniców i kuchni.

- Kiedy wszystko będzie gotowe, zgłosimy przygotowane miejsca do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego – zapewnia Marzena Przybylak z Urzędu Gminy w Malanowie.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4

Podobne artykuły

Wywołali niejeden uśmiech. Dzień Dziecka w...

Wywołali niejeden uśmiech. Dzień Dziecka w strażnicy...

2 czerw.
Pomoc powiatu tureckiego dla żołnierzy Sił...

Pomoc powiatu tureckiego dla żołnierzy Sił Zbrojnych...

1 czerw.
Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje...

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje je...

24 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama