środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Grube ryby w stawie w Dobrej... i fontanna znów działa

Grube ryby w stawie w Dobrej... i fontanna znów działa
 

Spontaniczny i skuteczny, a zimna woda mu nie straszna. Jak obiecał, tak zrobił. Od wczorajszego popołudnia mieszkańcy Dobrej mogą z powrotem cieszyć się działającą fontanną, w nocy nawet efektownie podświetloną.

Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, to człowiek czynu. Spontaniczność to jego drugie imię. Aczkolwiek nie można tu nie wspomnieć o dokumentacji fotograficznej kolejnych przedsięwzięć, dzięki której każdy projekt, rozchodzi się szerokim echem po powiecie tureckim.

reklama

Wielki Piątek burmistrz postanowił wykorzystać do planowanej od lutego naprawy fontanny. – Wiele osób dopytywało się kiedy na powrót zacznie funkcjonować fontanna zamontowana w zeszłym roku na stawie za Centrum Kultury w Dobrej – napisał na swoim facebookowym profilu burmistrz. Zablokowaną przez krę lodu fontannę, przewrócił silny wiatr w czasie lutowej wichury. Trzeba było oczyścić i zamontować z powrotem urządzenie.

Zapytany przez nas burmistrz, zwolennik morsowania, zapewnia, że woda w dobrskim stawie była wczoraj całkiem ciepła. Jak ocenił, miała około 6 stopni. Do stawu wszedł wraz z Pawłem Dzikowskim, który w czerwcu ubiegłego roku montował instalację. – Grube ryby wróciły do stawu w Dobrej – śmieje się Gebler.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4

Podobne artykuły

Druhowie dostali zestawy ratownictwa drogowego....

Druhowie dostali zestawy ratownictwa drogowego....

1 grudz.
Najważniejsza była dobra zabawa. Dzieciaki...

Najważniejsza była dobra zabawa. Dzieciaki zagrały o...

15 list.
Nowe szaty remizy w Miłkowicach! Strażackie...

Nowe szaty remizy w Miłkowicach! Strażackie święto w...

24 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama