Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Majówkowy zawrót głowy. Powiatowy przegląd atrakcji na nadchodzący weekend

Majówkowy zawrót głowy. Powiatowy przegląd atrakcji na nadchodzący weekend
 

Na patriotycznie, na sportowo, filmowo i koncertowo! Dla każdego coś dobrego! Przegląd majówkowych atrakcji tylko u nas!

Rajd, parówki, odznaczenia, drzwi otwarte w kościele – Majówka w Turku

Majówka rozpocznie się 1 maja tradycyjnym wiecem i parówkami lewicy, które zaplanowano na 10.30 przy pomniku „Nigdy więcej wojny”, na ul. Kolska Szosa. O godz. 16.00 wystartuje 7,5-kilometrowy rajd pieszy EUROPA TU-rek. Zbiórka w parku przy Urzędzie Miasta.

reklama

Niedziela, 1 maja, to też nie lada gratka dla tych, których zawsze ciekawiło wnętrze kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Turku. W ramach drzwi otwartych Parafii, o godz. 15 odbędzie się nabożeństwo, a po nim zwiedzanie kościoła i spotkanie z proboszczem.

2 maja to Dzień Flagi RP, ale też miejskie obchody Dnia Strażaka. O godz. 12.00, na Placu Wojska Polskiego, zaplanowano uroczystość podniesienia flagi na maszt, hymn państwowy i wręczenie odznaczeń. Wieczorem, w Parku Konstytucji 3-Maja odbędzie się projekcja polskiego filmu z 2021 roku „Zupa Nic” w reżyserii Kingi Dembskiej.

Popołudnie 3 maja upłynie pod znakiem uroczystości patriotycznych. Początek o godz. 17.00 w Parku Konstytucji 3-Maja. O 18.00 w kinie TUR odbędzie się koncert „Wiwat 3 Maj” w wykonaniu Big Bandu Miasta Turek.

Muzyczna majówka w Brudzewie

We wtorek, 3 maja o godz. 12.00, w kościele pw. św. Mikołaja w Brudzewie, odbędzie się msza w intencji Ojczyzny. Po niej nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową i koncert orkiestry dętej. Wieczorem, o godz. 18.00, w Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” w Kolnicy, wystąpią panie z zespołu „Razem”, a po nich koncert  Katarzyny Zawady.

reklama

Koncert majowy w Tuliszkowie

Największe przeboje Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Kasztelan Band Projekt, będzie można usłyszeć w czasie Koncertu Majowego, który zaplanowano na niedzielę, 1 maja. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 w hali widowiskowo- sportowej. Wstęp bezpłatny.

We wtorek, 3 maja, uroczystości z okazji 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3- go Maja – o godz. 9.20 w kościele pw. Św. Wita w Tuliszkowie odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej, ok. godz. 10.20 uroczystości pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Majowy festyn rodzinny we Władysławowie

Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja we Władysławowie, rozpoczną się we wtorek, 3 maja, o godz. 12.15 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Russocicach. Po nich, około. 13.15, zaplanowano uroczystości przed pomnikiem ,,Tym, co za Ojczyznę walczyli, cierpieli, ginęli…”.

O godz. 15.00 na Rynku we Władysławowie rozpocznie się Majowy Festyn Rodzinny. Wśród wielu atrakcji przewidziano występy zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury, koncert kapeli podwórkowej ,,Z KOPYTA”, miasteczko dmuchanych zabawek, pokaz bojowego wozu strażackiego.

W Kawęczynie zagrają dla Wioletty, a w Dobrej dla Andrzeja

We wtorek, 3 maja, na Orliku w Kawęczynie, odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Wioletty”. Rada Sołecka w Ciemieniu, Koło Gospodyń Wiejskich w Ciemieniu oraz Urząd Gminy w Kawęczynie zapraszają do wspólnej zabawy i zbiórki datków na leczenie Wioletty Michalak, mieszkanki Ciemienia, która zmaga się z nowotworem. Początek turnieju o godz. 15.

Na stadionie miejskim w Dobrej, rozegrany zostanie mecz charytatywny, z którego cały dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację byłego zawodnika, trenera i prezesa klubu, Andrzeja Śmieji. Spotkanie rozegrają zawodnicy: I drużyna vs. Olboye. Początek meczu o 15.00.

Plakaty wszystkich imprez poniżej

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Podobne artykuły

Dzień Strażaka i Dzień Flagi w gminie Turek

Dzień Strażaka i Dzień Flagi w gminie Turek

3 maj.
Tuliszków. Lis dla Kasztelan Band Project

Tuliszków. Lis dla Kasztelan Band Project

2 maj.
Święto Flagi Państwowej i miejskie uroczystości...

Święto Flagi Państwowej i miejskie uroczystości...

2 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama