wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. Gminne obchody Dnia Strażaka w Mikulicach

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. Gminne obchody Dnia Strażaka w Mikulicach
 

- Nigdy nie odmawiają pomocy, są zawsze wtedy, gdy jest najtrudniej – czy to pożar, huragan, powódź czy katastrofa drogowa. „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – podkreślał w swoim przemówieniu burmistrz Dobrej, Tadeusz Gebler. W niedzielę, 1 maja obchodzono gminny Dzień Strażaka.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w dobrskim kościele. Potem zebrani przejechali do Mikulic, gdzie prezes tamtejszego OSP, przedstawił rys historyczny jednostki. Obchodząca w 2018 roku stulecie swojego istnienia Ochotnicza Straż Pożarna w Mikulicach, należy do jednej z najstarszych w powiecie tureckim.

reklama

Dzień Strażaka to zawsze okazja do życzeń. Dla wszystkich druhów z terenu gminy Dobra, składał je burmistrz Gebler. – Życzę Wam, drodzy strażacy, drogie druhny i druhowie byście jak najrzadziej musieli wyjeżdżać do akcji ratowniczych oraz abyście zawsze wracali z nich cali i zdrowi. Te życzenia składam także na ręce waszych rodzin, które z cierpliwością znoszą Waszą służbę, towarzyszą Wam i Was wspierają – mówił.

Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i wspólną zabawę. Na głodnych czekała grochówka, a na dzieci – pierwsze w tym roku dmuchańce.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

Podobne artykuły

Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma...

Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma 15 lat

10 wrz.
Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów...

Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów z...

9 wrz.
W podziękowaniu za ciężką pracę. Dożynki...

W podziękowaniu za ciężką pracę. Dożynki...

15 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama