środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wiwat 3 Maja! Uroczystości Święta Konstytucji w Gminie Dobra.

Wiwat 3 Maja! Uroczystości Święta Konstytucji w Gminie Dobra.
 

Na sportowo rozpoczęła gmina Dobra obchody tegorocznego Święto Konstytucji 3-go Maja. W godzinach dopołudniowych zorganizowano strażacki turniej piłki nożnej, po południu dobrzan czeka mecz charytatywny, z którego przychód wspomoże leczenie Andrzeja Śmieji.

Już od 8 rano trwał Gminny Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych "Orlik 2022" o Puchar Burmistrza Dobrej. W strażackiej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Rzymsko, drugie drużyna z OSP Potworów a trzecie OSP Skęczniew. Na czwartej pozycji uplasowała się drużyna z OSP Mikulice.

reklama

Kolejnym elementem gminnych obchodów była uroczysta Msza Święta w Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrej, odprawiona w intencji Ojczyzny przez księdza Kanonika Wojciecha Marciszewskiego. -W Polskiej tradycji 3 maja jest dniem radosnego patriotycznego świętowania. Dniem celebrowania naszej Polskiej Państwowości, której 3-majowa konstytucja jest fundamentem. Święto Narodowe, które obchodzimy w rocznicę uchwalenia Konstytucji jest jednym z tych dni w roku, który skłania do refleksji nad znaczeniem takich słów jak wolność i odpowiedzialność, przede wszystkim w kontekście tego co dzieje się obecnie za naszą wschodnią granicą, w kontekście zbrojnej agresji Rosji na wolne i suwerenne państwo, jakim jest Ukraina – zwrócił się do zgromadzonych w trakcie nabożeństwa Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler.

Po Mszy Świętej uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piekarach w krótkiej inscenizacji przedstawili rys historyczny Państwa Polskiego, rozpoczynając hymnem Państwowym a kończąc Rotą odegraną przez Orkiestrę Dętą Dobra-Żeronice. Następnie wszyscy udali się ta Skwer Jana Pawła II, gdzie zostały złożone symboliczne wiązanki.

To nie koniec 3-majowych wydarzeń w Dobrej. Na stadionie miejskim w Dobrej, rozegrany zostanie mecz charytatywny, z którego cały dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację byłego zawodnika, trenera i prezesa klubu, Andrzeja Śmieji. Spotkanie rozegrają zawodnicy: I drużyna vs. Olboye. Początek meczu o 15.00.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podobne artykuły

Pielgrzymi z Turku i całej Polski podążają na...

Pielgrzymi z Turku i całej Polski podążają na...

3 sierp.
Panowie do garów, a panie do kwiatów! Wielka...

Panowie do garów, a panie do kwiatów! Wielka...

22 maj.
Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

17 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama