środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie z Grzymiszewa laureatami konkursu "Nauka dla Ciebie"

Uczniowie z Grzymiszewa laureatami konkursu
 

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie zostali laureatami konkursu „Nauka dla Ciebie”. Nagrody odebrali na uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wręczył je im Dyrektor Naczelny Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer i Justyna Orłowska pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. transformacji cyfrowej i pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

"Jak zachowa się piłka?" to to tytuł grzymiszewskiego projektu, będącego autorską konstrukcją pozwalającą zrozumieć zasadę zachowania energii – energia układu nie może być większa na końcu niż była na początku. Jako pomoc naukowa świetnie sprawdza się ona na lekcjach fizyki podczas omawiania takich zagadnień jak przemiany energii czy ruch drgający.

reklama

Praca grzymiszewskich uczniów została uznana za jedną z najlepszych w konkursie, w którym udział wzięło 60 drużyn z całej Polski. Gala wręczenia nagród odbyła się w Centrum Nauki Kopernik. Wzięli w niej udział członkowie zwycięskiej drużyny: Martyna Paruszewska, Maria Kosmowska, Bartosz Andrzejczak, Kamil Grabowski i Maciej Kacprzak oraz wspierające ich nauczycielki Sylwia Jaroszewicz i Katarzyna Woźniak. Wszyscy otrzymali cenne nagrody. Dzieci zaprezentowały także swój eksponat na wystawach Kopernika, co było ogromnym przeżyciem dla młodych naukowców. Ich pracę zobaczyły setki rówieśników!

Kolejna edycja konkursu „Nauka dla Ciebie” odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Program „Nauka dla Ciebie” to wspólny program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja nauki zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, którzy z racji miejsca zamieszkania mają utrudniony dostęp do centrów nauki. Zwłaszcza wzmocnienie ich kompetencji badawczych poprzez kształtowanie umiejętności zadawania pytań, konstruowania i przeprowadzania doświadczeń. Tegoroczna edycja konkursu „Nauka dla Ciebie” była już piątą w historii przedsięwzięcia.

Konkurs „Nauka dla Ciebie” jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

reklama

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Jest decyzja Wojewody Wielkopolskiego....

Jest decyzja Wojewody Wielkopolskiego. Obwodnica...

29 list.
Dzieci z gminy Tuliszków pływają jak ryby!...

Dzieci z gminy Tuliszków pływają jak ryby! Kolejna...

25 list.
Recytowali patriotyczne wiersze. Gminny Konkurs...

Recytowali patriotyczne wiersze. Gminny Konkurs...

10 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama