piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Mieszkańcy Piętna wrócili z tarczą! Dni Tuliszkowa z sołeckimi zmaganiam

Mieszkańcy Piętna wrócili z tarczą! Dni Tuliszkowa z sołeckimi zmaganiam - fot.: UGiM Tuliszków
fot.: UGiM Tuliszków 

Turniej sołecki otworzył drugi dzień tuliszkowskiej imprezy. Przedstawiciele dziewięciu sołectw z terenu gminy walczyli o tarczę średniowiecznego rycerza, Janusza z Tuliszkowa.

Rycerz prawy, oddany, prawy i waleczny, a przy tym dyplomata i dworzanin – takim, pełnym cnót człowiekiem, był Janusz z Tuliszkowa. Nic wszak dziwnego, że akurat o jego tarczę walczyli przedstawiciele dziewięciu sołectw z gminy Tuliszków. W zawodach prowadzonych przez Poczet Wierzbięty z Krotoszyna, jedną z drużyn Stowarzyszenia Bractwo Rycerskiego Ziemi Kaliskiej, stawiły się reprezentacje: Gadowskich Holendrów, Nowego Świata, Smaszewa, Ogorzelczyna, Wymysłowa, Zadwornej, Sarbicka, Rady Samorządu Mieszkańców Miasta Tuliszkowa oraz Piętna. I to właśnie przedstawiciele tej ostatniej miejscowości, po kilkugodzinnych rozgrywkach, zdobyli tarczę średniowiecznego rycerza. Na drugiej pozycji uplasowało się sołectwo Nowy Świat, a trzecie miejsce wywalczyła Rada Samorządu Mieszkańców Miasta Tuliszkowa. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

reklama

O muzyczną oprawę niedzielnego popołudnia zadbali artyści z zespołów działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie: Orkiestra Dęta, zespól wokalny oraz Kasztelan Band Projekt. Publiczność świetnie bawiła się przy ich interpretacjach największych przebojów Krzysztofa Krawczyka. Największą gwiazdą weekendowego świętowania był niewątpliwie zespół disco-polo Weekend. Publiczność doskonale znała ich piosenki, co spowodowało, że Dni Tuliszkowa zakończyły się w radosnej atmosferze.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UGiM Tuliszków2
fot.: UGiM Tuliszków3
fot.: UGiM Tuliszków4
fot.: UGiM Tuliszków5
fot.: UGiM Tuliszków6
fot.: UGiM Tuliszków7
fot.: UGiM Tuliszków8
fot.: UGiM Tuliszków9

Podobne artykuły

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

25 wrz.
Wrzesień pożegnamy aktywnie! Przed nami weekend...

Wrzesień pożegnamy aktywnie! Przed nami weekend...

23 wrz.
 Niezwykły koncert

Niezwykły koncert "Z Konopnicką w tle". Już w...

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama