sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Wojewoda zajmie się obwodnicą Grzymiszewa. Jest wniosek o decyzję ZRID

Wojewoda zajmie się obwodnicą Grzymiszewa. Jest wniosek o decyzję ZRID - fot. Google Maps
fot. Google Maps 

Jedna z ośmiu zaplanowanych w Wielkopolsce obwodnic, realizowana z Programu rządowego budowa 100 obwodnic, to ta wyprowadzająca ruch tranzytowy poza Grzymiszew. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła w Urzędzie Wojewódzkim wniosek o wydanie decyzji o zezwolenie na realizację tej inwestycji drogowej.

W czerwcu ubiegłego roku GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę, liczącej sobie półtora kilometra długości obwodnicy Grzymiszewa. Uzyskanie tej decyzji umożliwi rozpoczęcie robót budowlanych. Nowa trasa ominie Grzymiszew od południa, a następnie poprzez rondo włączy się do istniejącej DK72. Podstawowym celem jej budowy jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza Grzymiszew. DK72, która stanowi dojazd do autostrady A2, jest niezwykle ważna dla układu komunikacyjnego wschodniej części województwa wielkopolskiego. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Grzymiszewa, jak i kierowców podróżujących drogą krajową. Wzrośnie również komfort przejazdu pomiędzy Koninem a Turkiem, a w dalszej perspektywie także w kierunku Sieradza i Łodzi.

reklama

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Polimex Infrastruktura (lider) i Polimex Mostostal (partner). Umowa o wartości ponad 18 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 27 miesięcy od daty jej zawarcia, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych. W ramach umowy wykonawca przygotuje projekt budowlany, uzyska niezbędne decyzje, a następnie wybuduje drogę.? Planowany termin oddania obwodnicy do ruchu to drugi kwartał 2024 roku.

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Wojewoda zajmie się obwodnicą Grzymiszewa. Jest wniosek o decyzję ZRID - fot.: GDDiK

Podobne artykuły

Sobotnie świętowanie w Grzymiszewie. Gospodynie...

Sobotnie świętowanie w Grzymiszewie. Gospodynie...

31 sierp.
Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

26 sierp.
Kłopoty z przejazdem obwodnicą Turku....

Kłopoty z przejazdem obwodnicą Turku. Utrudnienia...

23 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama