środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów z całej Polski odwiedzili Dobrą

Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów z całej Polski  odwiedzili Dobrą - fot.: Mariusz Gołaszewski
fot.: Mariusz Gołaszewski 

Dlaczego akurat Passat? Dlaczego akurat to auto?” – te pytania często się pojawiają – mówi Mariusz Gołaszewski, fan Passata 35i i organizator zlotu samochodów, który na przełomie sierpnia i września odbył się nad Jeziorskiem. – Różne są za to odpowiedzi: dla jednych było to auto do nauki jazdy po zdanym kursie, dla drugich pierwszy samochód zakupiony za własne pieniądze. Ktoś otrzymał je od taty, który sam w przeszłości jeździł na zloty motoryzacyjne, ktoś inny prowadząc lokomotywę wąskotorową, widział jak członkowie Passat 35i Family jechali na spotkanie i autentycznie zakochał się właśnie w tym modelu auta…

Grupa zrzeszająca fanów Passatów 35i, powstała w 2016 roku. – Część z nas znała się już wcześniej z innych grup lub dane było nam się poznać na różnych eventach motoryzacyjnych na przestrzeni lat. Pewnego dnia kilka osób powiedziało – „Panowie zróbmy coś", no i zrobiliśmy, założyliśmy grupę Passat 35i Family – opowiada Gołaszewski. – Niektórzy z nas szukają w grupie tylko części zamiennych, chcą coś sprzedać, kupić lub dopytać się jak samemu usunąć usterkę. Inni chwalą się swoimi modyfikacjami, szukają do nich inspiracji. Są też tacy, którzy przywracają swoje samochody do stanu w jakim zjeżdżały z taśm produkcyjnych lub, wręcz przeciwnie, tuningują je w każdym możliwym aspekcie.. Jedno jest pewne. Nie ma dwóch takich samych Passatów 35i, które reprezentują naszą grupę.

reklama

Od samego początku oprócz pasji do motoryzacji i chęci skupienia osób zakochanych w modelu 35i (B3 oraz B4), przyświecał im jeszcze jeden cel. – Każdy w naszej grupie miał się czuć dobrze, jak w domu wśród swoich. Pasja nie miała nas dzielić lecz łączyć. Nieważne ile kto włożył pieniędzy w swój samochód, nieważne kto jest z jakiej części kraju – wszyscy jesteśmy równi, a nowych kolegów witamy tak samo ciepło jak tych których znamy od lat – podkreśla. Dlatego oprócz prężnie działającej na facebooku grupy (zrzeszającej ponad 1700 osób), jej członkowie zaczęli organizować zjazdy.

Tegoroczny był już czwarty. Na jego zakończenie miłośnicy passatów postanowili skorzystać z gościnności burmistrza Dobrej, Tadeusz Geblera. I dali się miło zaskoczyć. – Pomimo tego, że dopiero dwa dni przed naszym przyjazdem potwierdziliśmy przybycie, władze Dobrej stanęły na wysokości zadania przygotowując miejsce, rampę podjazdową oraz niesamowicie pyszny poczęstunek. My, jako organizatorzy czwartego zlotu Passata 35i Family, stanęliśmy w osłupieniu. Jak wiele można zorganizować w tak krótkim czasie gdy zadania podejmuje się tak zgrany zespół – mówi Mariusz Gołaszewski. – Już dzisiaj zaczynamy planować nasz piąty, a zarazem jubileuszowy zlot, a hasło jakie nam towarzyszy i będzie towarzyszyć przez cały okres przygotowań to – „zróbmy to jak w Dobrej" – czyli szybko, zwięźle i profesjonalnie!

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Mariusz Gołaszewski2
fot.: Mariusz Gołaszewski3
fot.: Mariusz Gołaszewski4

Podobne artykuły

Druhowie dostali zestawy ratownictwa drogowego....

Druhowie dostali zestawy ratownictwa drogowego....

1 grudz.
Najważniejsza była dobra zabawa. Dzieciaki...

Najważniejsza była dobra zabawa. Dzieciaki zagrały o...

15 list.
Nowe szaty remizy w Miłkowicach! Strażackie...

Nowe szaty remizy w Miłkowicach! Strażackie święto w...

24 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama