środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

"Malowniczy Malanów" tym razem w Dziadowicach Folwarku. Plener malarski w deszczu skapany

fot.: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie 

Prawie sześćdziesięciu artystów amatorów wzięło udział w XVI Plenerze Malarskim ”Malowniczy Malanów”, który odbywał się w wyjątkowo deszczową sobotę 10 września, w Dziadowicach Folwarku.

„Malowanie jest dla nas lekarstwem i pasją, gdy malujemy nie widzimy złej pogody, deszczu tylko piękno tego co nas otacza” – mówiła jedna z uczestniczek pleneru, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną. W tym roku uczestnicy artystycznego spotkania udali się do sołectwa Dziadowice Folwark i tam skorzystali z udostępnionej świetlicy wiejskiej. Powstały unikatowe prace, na których utrwalono najbardziej malownicze zakątki położonej w otoczeniu sosnowych lasów miejscowości – stara architektura, leśne dróżki, drzewa czy kapliczka. Padający deszcz wzbogacił kolorystykę malowanych obrazów, pokazał grę światła i cienia, co w efekcie dodało obrazom niepowtarzalnego uroku. Każdy artysta włożył w swoje dzieło wiele pracy i serca.

reklama

Wśród uczestników pleneru znaleźli się uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Malanów – Dziadowic, Miłaczewa i Malanowa, młodzież ucząca się w szkołach średnich a nawet pełnoletni artyści. Młodych malarzy opieką artystyczną otoczyli: Beata Górska, Renata Bińkowska, Emilia Stefaniak i Jacek Stasińczuk. Dla utrzymania dobrego poziomu energii, uczestnicy pleneru zostali poczęstowani pysznymi ciastami serwowanymi przez panie z Dziadowic Folwarku oraz wspaniałą zupą dyniową przygotowaną przez samą prezes Stowarzyszenia „Folwarczanie” Bożenę Kołek. W roli konferansjerki wystąpiła Maria Doktór.

Tradycyjnie zwieńczeniem pleneru było wspólne spotkanie uczestników, rodziców, zaproszonych gości oraz miłośników malarstwa. Każdy artysta zaprezentował swoje dzieło, a od organizatorów otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek, który wręczał Wójt Gminy Ireneusz Augustyniak i prezes stowarzyszenia Krystyna Sobczak. Wszystkie prace znajdują się teraz w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie i tam udostępnione są wszystkim zainteresowanym. Plener Malarski "Malowniczy Malanów" został dofinansowany przez Gminę Malanów.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie2
fot.: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie3
fot.: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie4
fot.: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie5
fot.: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie6
fot.: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie7
fot.: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie8
fot.: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie9
fot.: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie10

Podobne artykuły

Przeżył już sto lat i ma ochotę na więcej!...

Przeżył już sto lat i ma ochotę na więcej!...

25 list.
Nowy sprzęt dla druhów strażaków z OSP Malanów

Nowy sprzęt dla druhów strażaków z OSP Malanów

27 paźd.
Będzie

Będzie "cimno i zimno", a na święta bez lampek?...

14 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama