poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w Dziadowicach już oddana

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w Dziadowicach już oddana - fot.: UG Malanów
fot.: UG Malanów 

Najpierw było marzenie - sala sportowa z prawdziwego zdarzenia to pragnienie kilku pokoleń wychowanków i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Dziadowicach. Wreszcie, w maju 2021 roku, ruszyły prace budowlane. W poniedziałek, 26 września, uroczyście oddano salę sportową przy szkole w Dziadowicach. „Spełniły się nasze marzenia! Mały sport - wielka radość!” - napisali na tablicy nauczyciele i uczniowie.

Poniedziałkowe uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, odprawionej w dziadowickiej kaplicy, której przewodniczył biskup diecezji włocławskiej Krzysztof Wętkowski. Po zakończonej eucharystii, zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna, pomaszerowali wspólnie do nowej sali.

reklama

Otwarcie sali to szczególny dzień nie tylko dla szkoły w Dziadowicach, ale też społeczności sołectwa Dziadowice, a nawet całej gminy Malanów. Dzięki sfinalizowaniu tej arcyważnej dla szkoły budowy, dzieci będą mogły ćwiczyć w godnych, nowoczesnych warunkach. O ile bowiem podczas ładnej pogody uczniowie korzystali z zewnętrznego boiska wielofunkcyjnego, o tyle w zimie czy podczas niesprzyjającej aury, areną aktywności fizycznej była niewielka salka sportowa czy korytarz szkolny.

Kiedy opadła przecięta symboliczna wstęga, przyszedł czas na poświęcenie obiektu i efektowne występy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły, przemowy i prezenty przekazane przez zaproszonych gości na ręce dyrektorki szkoły, Emilii Stefaniak.

Oddany do użytku budynek to obiekt jednokondygnacyjny, zaprojektowany w technologii tradycyjnej murowanej z elementami konstrukcji żelbetowej. Powierzchnia użytkowa rozbudowy wynosi 742,34 metrów kwadratowych. Rozbudowa funkcjonalnie podzielona jest na salę sportową do gier drużynowych oraz mniejsze sale do tenisa oraz sportów indywidualnych, wraz z pełnym zapleczem socjalnym oraz zapleczami higieniczno-sanitarnymi (5 sanitariatów, 6 pomieszczeń, 2 szatnie oraz korytarze). Inwestycja objęła swoim zakresem roboty budowlane, stolarkę drzwiową i okienną, elektrykę oraz instalację wodno-kanalizacyjną i sanitarną oraz wykończenie wewnętrzne i zewnętrzne pomieszczeń. Potrzeby parkingowe zapewni 20 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą inwestycji był Zakład Usług Remontowo-Budowlanych „Rembud” Dariusz Szewczyk. Nadzór inwestorski pełnił Łukasz Baryła. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Sportowa Polska 2021. Koszt inwestycji (roboty budowlane) wyniósł 3.834.927,18 złotych.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UG Malanów2
fot.: UG Malanów3
fot.: UG Malanów4
fot.: UG Malanów5
fot.: UG Malanów6
fot.: UG Malanów7
fot.: UG Malanów8
fot.: UG Malanów9

Podobne artykuły

Tuliszków. Nowy plac zabaw ucieszy najmłodszych...

Tuliszków. Nowy plac zabaw ucieszy najmłodszych...

25 list.
Mistrzostwo świata w samym sercu Turku. Nowa...

Mistrzostwo świata w samym sercu Turku. Nowa bieżnia...

12 list.
Wideo: Remontu doglądają seniorzy. Jacek...

Wideo: Remontu doglądają seniorzy. Jacek Bogusławski...

8 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama